PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2021 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Warszawa

Wiadomości

Andrzej Gut-Mostowy uhonorowany nagrodą Orły Turystyki Rzeczpospolitej

Czwartek, 28 października 2021 r.
Autor: Biuro Andrzeja Guta-Mostowego

Andrzej Gut-Mostowy uhonorowany nagrodą Orły Turystyki Rzeczpospolitej„Za wyjątkowe zasługi dla polskiej turystyki, a w szczególności za obronę polskiej branży turystycznej w kryzysie pandemii” - dziennikarze ekonomiczni dziennika Rzeczpospolita przyznali zaszczytny tytuł sekretarzowi stanu Andrzejowi Gutowi-Mostowemu oraz departamentowi turystyki. Nagrody przyznano osobom, których praca długoterminowo wpływa na rozwój i podnoszenie jakości polskiej turystyki.


Rozwiązania dla turystyki znajdują w rządowych pakietach pomocowych istotne miejsce. Żyjemy w cieniu pandemii, którą jako pierwsza odczuła branża turystyczna. W błyskawicznym tempie powstały rozwiązania pomocowe, aby chronić miejsca pracy i płynność finansową polskich firm. Razem z departamentem turystyki, którym mam przyjemność kierować, udało nam się wspólnie wypracować takie rozwiązania pomocowe, które zabezpieczyły nasz rynek turystyczny. – powiedział sekretarz stanu Andrzej Gut-Mostowy. I dodał: Potrzeba podróżowania jest w Polakach bardzo silna, a dodatkowo wypracowaliśmy narzędzia ożywienia popytu, takie jak np. bon turystyczny - rekordowo wykorzystywany przez rodziny. Już blisko 2 mld z puli 4 mld zł wpłynęło do polskich przedsiębiorców turystycznych za pośrednictwem bonu . To realna pomoc dla dzieci i branży turystycznej oraz bardzo ważny program społeczno-gospodarczy. Docenione przez ekspertów, najważniejsze instrumenty wsparcia branży turystycznej w kryzysie wywołanym pandemią Covid-19, które inicjowano i wypracowano w departamencie turystyki pod kierunkiem wiceministra Guta-Mostowego: · Wydłużenie terminu odstąpienia od umowy o imprezę turystyczną do 180 dni i odroczenie konieczności zwrotu wpłat klientom biur podróży. Odstąpienie z powodu wybuchu epidemii wirusa Sars-CoV2 od umowy lub rozwiązanie jej przez organizatora turystyki i odroczenie o 180 dni konieczności zwrotu wpłat klientom biur podróży - skuteczne po upływie 180 dni od dnia powiadomienia o decyzji. · Turystyczny Fundusz Zwrotów – dobra praktyka dla stabilizacji branży. 300 mln zł z TFZ trafiło do ponad 100 tys. osób, które zawarły umowę o udział w imprezie turystycznej i jej nie odbyły z powodu pandemii. TFZ zapobiegł wielu niewypłacalnościom organizatorów turystyki i pozwoliło na utrzymanie konkurencyjności na rynku. · Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP zapewnia pożyczki dla organizatorów turystyki w przypadku odwołania w przyszłości imprez turystycznych z powodu nadzwyczajnych i nieuniknionych okoliczności. · Wsparcie finansowe przedsiębiorców turystycznych oraz innych podmiotów branży (m. in. umorzenie składek społecznych, postojowe, itd.), wypłaty z tarcz antykryzysowych. Działania podejmowane w celu wsparcia podaży i odbudowy popytu. Wsparcie finansowe m. in. umorzenie składek na ubezpieczenie społeczne, postojowe, dopłaty do wynagrodzeń, mikrodotacje. · Polski Bon Turystyczny 500 zł na każde dziecko oraz dodatkowo 500 zł dla dziecka z niepełnosprawnością na usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorców turystycznych lub organizacje pożytku publicznego na terenie Polski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    16 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.