PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Czerwiec 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Węgorzewo

Sport

Złoty Puchar Mazur

Wtorek, 14 czerwca 2011 r.
Autor: M K

Złoty Puchar MazurW Węgorzewie odbyły się regaty żeglarskie w klasie Optimist o Złoty Puchar Mazur. Zawody zaczęły się bez wiatru. 118 zawodników czekało cały dzień na przeprowadzenie wyścigów. Padający co chwilę deszcz oraz leciutkie powiewy nie pozwoliły na rywalizację na wodzie w pierwszym dniu. W kolejnym dniu wiatr wiał tylko do godziny 14. Udało sie rozegrać dwa wyścigi.


Akwen nie był łatwy, trzeba było pływać bardzo uważnie, zwracając uwagę na każdą zmianę wiatru. W niedzielę dokończono rywalizację przy niewielkich podmuchach ok. 4 m/s. Przy tak małej ilości wyścigów wyniki były loteryjne. Sensacyjnym zwycięzcą został Paweł(ek) Abramowicz, dziewięcioletni żeglarz z Iławy. Pokonał Mikołaja Staniula z YKP Gdynia oraz koleżankę z klubu, Hanię Dzik. Słaby i bardzo zmienny wiatr wymagał ogromnego skupienia i nie pozwalał na żadne błędy. Zwycięzcy pokazali prawdziwą sztukę żeglowania w zmianach.

W grupie B dzięki wsparciu ZEW Niedzica S.A. oraz Enion Grupa Tauron wystartowali reprezentanci nowotarskiego Klubu KS Wiaterni. Ania Stanaszek zajęła 23 miejsce, Szymon Urzędowski 37, Daniel Legutko 57 i Monika Brzyzek 66. Na szczególną uwagę zasługują wyniki Ani która była 8 wśród dziewczyn oraz Moniki, która zrobiła ogromny postęp (zaczęła w ubiegłym sezonie i jeszcze 10 miesięcy temu w Gdyni w takiej stawce starała się dopłynąć w czasie przed zamknięciem linii mety.) Z dobrej strony pokazał się też Daniel, który miał świetne starty i Szymon potrafiący się wygrzebać z bardzo trudnych sytuacji spowodowanych niespodziewanymi zmianami wiatru.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł
  • Aniołek średni IVAniołek średni IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.