PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wiadomości

Opłatek miast papieskich

Czwartek, 14 stycznia 2010 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBurmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz oraz Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Józef Trzciński wzięli udział w opłatku miast papieskich zorganizowanym przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w siedzibie Sekretariatu Episkopatu Polski. Przy okazji spotkania zostało ogłoszone hasło i data tegorocznego Dnia Papieskiego.


Dzień Papieski odbędzie się 10 października 2010 r., a jego hasłem będzie „Jan Paweł II – Odwaga Świętości”. Nowy Targ od początku organizacji Dni Papieskich czynnie uczestniczył w tej inicjatywie. Również w Nowym Targu organizowane były zbiórki pieniędzy na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która tylko w ubiegłym roku pomogła 2300 stypendystów z małych miast i wsi w całej Polsce, w tym również kilku studentom z Podhala. W dowód wdzięczności władze Fundacji wręczyły Burmistrzowi Markowi Fryźlewiczowi uroczyste podziękowanie za wkład naszego miasta.
Miasta papieskie, to wszystkie te miejscowości, które w trakcie swojego pontyfikatu odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II. W Nowym Targu był podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski. Na opłatku w siedzibie Sekretariatu Episkopatu byli przedstawiciele również innych miast, m.in. Warszawy i Łodzi.
W 2010 r. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” będzie obchodzić 10-lecie działalności. Idea jej powstania narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundację powołała do życia Konferencja Episkopatu Polski w 2000 r. Jej działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.