PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Wiadomości

Porozumienie wyborcze "Orzeł Biały" - PiS

Środa, 3 listopada 2010 r.
Autor: AKS

Porozumienie wyborcze "Orzeł Biały" - PiSPorozumienie Orła Białego oraz PiS wystawiają wspólną listę wyborczą do rady powiatu tatrzańskiego. Jak poinformował przewodniczący POB Wojciech Orawiec - Porozumienie Orła Białego od dłuższego czasu pracowało nad takim zjednoczeniem sił i wysiłki te zostały uwieńczone sukcesem.


Wojciech Orawiec o zawartym porozumieniu poinformował w przesłanym do naszej redakcji Oświadczeniu:

W spokojnych czasach, gdy zajmowanie się działalnością społeczną czy tez polityką można nazwać swoistym hobby, poszczególne ugrupowania i organizacje mogą pozwolić sobie na występowanie samodzielne, aby wyraziście akcentować swój program. Są jednak chwile – powiedzmy stanu szczególnego zagrożenia – kiedy ludzie i organizacje powinny zapomnieć o mniej istotnych różnicach i w imię obrony wartości wyższych – łączyć się tworząc większą mocniejszą całość. Porozumienie Orła Białego od dłuższego czasu pracowało nad zjednoczeniem sił z powiatowym „PiS”-em. Wysiłki te zostały uwieńczone sukcesem.

Jakie były tego powody? Powodów było kilka.
Po pierwsze, wrogowie „Orła Białego” poświęcili wiele wysiłku, by naszą organizację izolować, spychać na margines życia społecznego. W ten sposób ograniczano nasze możliwości oddziaływania na inne podmioty, a tym samym zapewniało to bezpieczeństwo dotychczasowemu układowi władzy czyli Jedności Tatrzańskiej z tak zwanymi „ Niezależnymi”(sic!)
Przeciwnik jest silny, tak więc chcąc mieć realny wpływ na lokalne władze powiatowe i jego politykę, Zarząd Główny „POB” postanowił zawrzeć partnerskie porozumienie z tatrzańskim PiS–em jako ugrupowaniem najbliższym ideowo.
Sądzimy, iż wystawiając wspólną listę wyborczą w ramach KW Prawo i Sprawiedliwość uzyskamy wyższą akceptację społeczeństwa, niż gdybyśmy szli do wyborów osobno. Hasło: ” W jedności siła” naprawdę działa. I druga kwestia, nasza praca nie kończy się na wyborach. Potrzebujemy partnera do konkretnych działań po wyborach, na forum powiatu. Niezależnie od tego, czy koalicja POB-PiS doprowadzi do zmiany władzy w powiecie, czy też nie, nasz wspólny głos będzie o wiele lepiej słyszalny.
Jesteśmy przekonani, iż stały elektorat „Orła Białego” w powiecie, oscylujący niezmienine od 12 lat wokół 8 -9 % (ok. 2 tyś głosów) dodany do wyborców PiS może doprowadzić do radykalnej zmiany układu władzy powiatowej lub w gorszym wypadku pozwoli na utworzenie mocnej opozycji kontrolującej politykę powiatu.
Apeluję do wszystkich naszych sympatyków o poparcie listy Prawa i Sprawiedliwości do Powiatu Tatrzańskiego. Szczególnie proszę o oddanie głosu na startujących z niej kandydatów „Orła Białego”: Kazimierza Zelka (dotychczasowego radnego POB), Andrzeja Gąsienicy Kasprusia i członka Zarządu Głównego POB Zofii Kikla.

Przewodniczący „POB” Wojciech Orawiec

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.