PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wiadomości

II Niedziela Zwykła

Sobota, 15 stycznia 2011 r.
Autor: Ks. Michał Anderko

II Niedziela ZwykłaJan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: «Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie». Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi». Jan dał takie świadectwo: « Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: «Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym».


Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym”. (J 1,29-34)

Jakże wspaniałą lekcję daje nam dziś święty Jan Chrzcicielu: najpiękniejszym darem jaki możemy ofiarować innym jest ukazanie im Jezusa. Prawdziwie wielkim jest ten, kto potrafi nie zatrzymywać uwagi na sobie, kto nie szuka swojej chwały, kto nie kieruje się próżnymi ambicjami, kto ma dystans do własnej osoby i wie, że największym szczęściem jakie może człowiek doświadczyć jest spotkanie z Jezusem. Któż spośród ludzi nie nosi w sobie cząstki owego „grzechu świata”, który sprawia, że człowiek sam z siebie nie jest zdolny osiągnąć prawdziwego pokoju sumienia. Od czasów opuszczenie przez pierwszych rodziców raju, przebaczenie jest pierwotnym imieniem miłości. Miłość będąca fundamentalną relacją wewnątrz Trójcy Przenajświętszej wobec grzesznika objawia się jako miłosierdzie, które nieustannie wydobywa dobro spod wszelkich nawarstwień zła, które jest w świecie i w człowieku. Jeżeli sprawiedliwym jest obdarować każdego tym, co najbardziej potrzebuje, to sprawiedliwość Boga względem grzeszników wyraża się przede wszystkim poprzez przebaczenie.
 Jakże głęboka treść zawiera się w tym pierwszym zwrocie Jana Chrzciciela i sposobie przedstawienia Jezusa z Nazaretu: „Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata”. Święty Janie Chrzcicielu pomóż nam tak jak Ty, odkryć na nowo i zachwycić się Osobą Jezusa. Uproś nam łaskę odnalezienia w Chrystusie ostatecznego spełnienia wszystkich tęsknot grzesznego człowieka, byśmy sami radując się przebaczeniem naszych grzechów, mogli innym grzesznikom dawać świadectwo o Jezusie i Jego podstawowym motywie przyjścia do ludzi...

Tekst można odsłuchać na stronie Radia eM - Radio Archichidiecezji Katowickiej...

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Aniołek średni IAniołek średni IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.