PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wiadomości

Zmartwychwstanie AD 2011

Sobota, 23 kwietnia 2011 r.
Autor: Ks. Michał Anderko

Zmartwychwstanie AD 2011Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus miłował, i rzekła do nich: „Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono”. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.


Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.  J 20,1-9


 To była ta jedyna i wyjątkowa Noc, której wcześniej nigdy nie było i później już nie będzie. Gdy jeszcze trwała, bo przecież przed wschodem słońca, Maria Magdalena wiedziona potrzebą serca, miłością do Jezusa, a jednocześnie bólem, tęsknotą i cierpieniem spowodowanym Jego brakiem, udała się do grobu by przynajmniej być przy Jego Ciele. I widzi coś, czego się nie spodziewała – pusty grób! Ale jeszcze nie rozumie: ktoś Go zabrał! Przynosi tę wieść Apostołom. Piotr i Jan biegną do grobu. Jan był młodszy więc i szybszy, lecz nie wszedł do środka. Do grobu wchodzi pierwszy Piotr – pierwszy papież, pierwszy świadek! Jan teraz już przy Piotrze: widzi na własne oczy i przyjmuje rozumem oraz sercem: ON ZMARTWYCHWSTAŁ! Zrozumieli. Zobaczyli i uwierzyli. Uwierzyli i zrozumieli to co im mówił.
 Z – MAR – TWYCH – WSTANIE!
 Powiedz, co leży na Twoich marach? Co jest w Tobie umarłe, martwe? Wobec czego jesteś bezradny i bezsilny? Co Ciebie wpędza w grób, jaki grzech? Dziś On chce byś z mar Twych powstał! Oto Dobra Nowina: JEST ŻYCIE WIĘKSZE NIŻ ŚMIERĆ, JEST MIŁOŚĆ WIĘKSZA NIŻ GRZECH, JEST NADZIEJA CO ZAWIEŚĆ NIE MOŻE, BO TA MIŁOŚC JEST ROZLANA W SERCACH NASZYCH PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO. Jesteś zaproszony by porzucić swój grób i uczestniczyć w nowym życiu, które On daje.
 Zmartwychwstały Panie! Dzięki Ci za Twój Kościół, Ojca Świętego i sakramenty, przez które stale możemy uczestniczyć w Twoich zwycięstwach nad naszymi grzechami! DZIĘKI CI PANIE ZA TWE ZMARTWYCHWSTANIE!

Tekst można odsłuchać na stronie Radia eM - Radio Archichidiecezji Katowickiej...

Zobacz w naszym sklepie:
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.