PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wiadomości

Zmartwychwstanie AD 2011

Sobota, 23 kwietnia 2011 r.
Autor: Ks. Michał Anderko

Zmartwychwstanie AD 2011Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra i do drugiego ucznia, którego Jezus miłował, i rzekła do nich: „Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono”. Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.


Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.  J 20,1-9


 To była ta jedyna i wyjątkowa Noc, której wcześniej nigdy nie było i później już nie będzie. Gdy jeszcze trwała, bo przecież przed wschodem słońca, Maria Magdalena wiedziona potrzebą serca, miłością do Jezusa, a jednocześnie bólem, tęsknotą i cierpieniem spowodowanym Jego brakiem, udała się do grobu by przynajmniej być przy Jego Ciele. I widzi coś, czego się nie spodziewała – pusty grób! Ale jeszcze nie rozumie: ktoś Go zabrał! Przynosi tę wieść Apostołom. Piotr i Jan biegną do grobu. Jan był młodszy więc i szybszy, lecz nie wszedł do środka. Do grobu wchodzi pierwszy Piotr – pierwszy papież, pierwszy świadek! Jan teraz już przy Piotrze: widzi na własne oczy i przyjmuje rozumem oraz sercem: ON ZMARTWYCHWSTAŁ! Zrozumieli. Zobaczyli i uwierzyli. Uwierzyli i zrozumieli to co im mówił.
 Z – MAR – TWYCH – WSTANIE!
 Powiedz, co leży na Twoich marach? Co jest w Tobie umarłe, martwe? Wobec czego jesteś bezradny i bezsilny? Co Ciebie wpędza w grób, jaki grzech? Dziś On chce byś z mar Twych powstał! Oto Dobra Nowina: JEST ŻYCIE WIĘKSZE NIŻ ŚMIERĆ, JEST MIŁOŚĆ WIĘKSZA NIŻ GRZECH, JEST NADZIEJA CO ZAWIEŚĆ NIE MOŻE, BO TA MIŁOŚC JEST ROZLANA W SERCACH NASZYCH PRZEZ DUCHA ŚWIĘTEGO. Jesteś zaproszony by porzucić swój grób i uczestniczyć w nowym życiu, które On daje.
 Zmartwychwstały Panie! Dzięki Ci za Twój Kościół, Ojca Świętego i sakramenty, przez które stale możemy uczestniczyć w Twoich zwycięstwach nad naszymi grzechami! DZIĘKI CI PANIE ZA TWE ZMARTWYCHWSTANIE!

Tekst można odsłuchać na stronie Radia eM - Radio Archichidiecezji Katowickiej...

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.