PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wiadomości

XIV Niedziela zwykła

Niedziela, 3 lipca 2011 r.
Autor: Ks. Michał Anderko

XIV Niedziela zwykłaW owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Wszystko prze kazał Mi Ojciec mój. Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić.


Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie”.   Mt 11,25–30

  Mądrość, która nie ma swego początku w bojaźni Bożej, lecz upatruje swe źródło jedynie w człowieczym rozumie, nie jest ostatecznie mądrością. Roztropność mylona z chytrością i umiejętnym manipulowaniem innymi, byleby tylko przeforsować swój plan, nie jest roztropnością
  Prawdziwa mądrość posługuje się umysłem, by odczytać i próbować zrozumieć prawa, jakie rządzą światem, by używając własnego rozumu odczytać zamysł Odwiecznego Intelektu. Prawdziwa mądrość i roztropność używając rozumu po śladach zawartych w stworzonym wszechświecie, dociera do prawdy o Bogu i Jego prawie. Bóg wyposażył człowieka w potrzebne instrumenty, by ten mógł w prawdziwej wolności przeżywać przygodę docierania do Źródeł Mądrości i Roztropności. Bóg ukrywa się przed tymi, którzy pragną Go wymyślić jedynie według własnego pomysłu, by odpowiedzieć sobie na pytania: „skąd” i „dokąd” człowiek?
  Bóg w swej prostocie i pokorze sam siebie objawia i pragnie być poznany. To właśnie uniżenie Boga, wyrażone w wydarzeniu ziemskiego życia Jezusa z Nazaretu, jest fundamentalną i ostateczną przemową Boga do człowieka. Pokorne życie „Syna Cieśli” ukazuje, że mądrość i roztropność Boga jest dostępna dla każdego człowieka. Istnieje siła ducha, która przezwycięża słabość ciała, dlatego jest „ofertą” dla utrudzonych i obciążonych, by odnaleźli Źródło sił do stawiania czoła codziennym wyzwaniom. Mądrość i roztropność Boga przewyższa i często sprzeciwia się czysto ludzkim kalkulacjom i spekulacjom.
  Panie, który pragniesz być przez nas poznawany, dopomóż nam być prostaczkami, byśmy w człowieczym życiu Jezusa z Nazaretu odnaleźli prawdziwą mądrość i roztropność, które pozwalają odnajdywać w codzienności słodycz i lekkość w pełni prawdziwego prawdziwego szczęśliwego życia.

Tekst można odsłuchać na stronie Radia eM - Radio Archichidiecezji Katowickiej...

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.