PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Wiadomości

IV Niedziela Zwykła

Sobota, 28 stycznia 2012 r.
Autor: Ks. Michał Anderko

IV Niedziela ZwykłaW mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką; uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.


A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.           (Mk 1,21-28)

 „Na szerokich obszarach Ziemi wiara narażona jest na wygaśnięcie jak płomień, który nie jest więcej podsycany. Stoimy w obliczu głębokiego kryzysu wiary, utraty sensu religijnego, które stanowią największe wyzwanie dla dzisiejszego Kościoła.” Te słowa wypowiedział w miniony piątek Ojciec Święty Benedykt XVI.
 Przejawem kryzysu wiary jest często brak należytej troski, nas chrześcijan, katolików, o nasze życie wewnętrzne. Ciągły pośpiech i życie w permanentnym hałasie sprawiają, że człowiek coraz mniej jest zdolny do samodzielnej refleksji, głębszych przemyśleń, ostatecznie stawiania sobie pytań: kogo ja słucham? Za czyim głosem idę? Czyż powtarzane slogany: „takie są czasy”, „tak teraz wszyscy żyją” nie są przejawem kryzysu wiary? Większość osób wypowiadających te słowa nie potrafi się z tym stylem życia zgodzić, ale mówią: „co mamy robić, taki jest dzisiejszy świat!”
 Stawiam stanowcze pytania: Kto kreuje ten świat? Kto nam narzuca tak nieludzki styl życia? Czy żyjemy jako niewolnicy naszych czasów? PRZECIEŻ TO MY JESTEŚMY TYMI, KTÓRZY SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA KSZTAŁT DZISIEJSZEGO ŚWIATA! A jeżeli myślimy, że tak nie jest, to z naszą wiarą jest już naprawdę kiepsko, bo zamiast na Bogu, budujemy już tylko na sobie, na własnych siłach, naszych pomysłach i możliwościach.
 Czy nie „bijemy się w sobie” z takimi oto myślami: przy ogromie zajęć i trosk, trzeba nam jeszcze spełniać praktyki religijne, będące sporym ciężarem dodanym do i tak trudnego już życia?
 Kto nam to podpowiada? Kto kreuje w nas wizerunek Jezusa, który „o wszystko się czepia”, ma stale do nas pretensje i w ogóle utrudnia nam tylko życie? Czy stały głos oskarżenia jest głosem sumienia?
 Bóg pokazuje prawdę o nas samych, ale zawsze w świetle Swego Miłosierdzia; Bóg oskarża grzeszne czyny, postawy, słowa, ale ratuje grzesznika! Jego głos jest zawsze głosem nadziei; miłości większej od grzechu. Jest ratunkiem dla tonącego w grzechach człowieka.
 Panie Jezu Chryste! Ty uwalniasz nas z niewoli złego ducha i nie jesteś wrogiem człowieka, ani też stworzonego świata. Udzielaj nam nieustannie światła Twego Ducha, byśmy w Nim mieli odwagę poznawać Ciebie przez Ewangelię i słuchać Twego głosu w naszym codziennym postępowaniu.

Tekst można odsłuchać na stronie Radia eM - Radio Archichidiecezji Katowickiej...

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
    160 zł
  • Portfel IIIPortfel IIIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z białej podszewki.   Szerokość ok. 12 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Biały, czarny
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.