PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2015 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Wiadomości

Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom

Czwartek, 28 maja 2015 r.
Autor: Justyna Watycha

Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy DzieciomW najbliższą niedzielę, 31 maja, zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną, XI edycję festynu „Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom”, organizowanego z okazji Dnia Dziecka. W tym szczególnym dniu na najmłodszych czeka moc atrakcji m.in. Pirackie Huśtawki, Młyn Widokowy, Wielka Łódź Wiking, Karuzela Dżungli, Dom Śmiechu, Teatr Kukiełka. Karnety uprawniające do wejścia na teren Parku i bezpłatnego skorzystania z wybranych atrakcji znaleźć będzie można w Tygodniku Podhalańskim z dnia 28 maja, wydrukować ze strony www.mostowy.pl lub odebrać przy wejściu do Parku. Każdy karnet zawiera kupon konkursowy, który weźmie udział w konkursie. Od 10.00 co godzinę losowanie atrakcyjnych nagród! Losowanie nagród głównych o godz. 13.00. Nowością tegorocznego festynu jest inauguracja akcji społecznej „Jestem bezpieczny”. Celem akcji jest kształtowanie zachowań oraz postaw w celu niwelowania zagrożeń wśród dzieci oraz młodzieży wynikających z niezachowania odpowiedniej ostrożności.


Kampania ta, podzielona na cztery zagadnienia bezpieczeństwa - w domu, w górach, na drodze oraz w wodzie, ma w prosty i czytelny sposób przedstawiać dzieciom zasady bezpieczeństwa.

- Ważne jest, aby kształtować wśród dzieci i młodzieży właściwe postawy, więc razem z Policją, Strażą Pożarną, Wodnym Pogotowiem Ratunkowym i Podhalańska  Grupą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, będziemy uczyć najmłodszych bezpiecznych zachowań – wyjaśnia organizator Andrzej Gut-Mostowy.

Podczas festynu przeprowadzane zostaną również akcje pozorowane wykonane przez Służby, m.in. udzielanie pierwszej pomocy i symulacja wypadku samochodowego, w tym ugaszanie i rozcinanie wraku samochodu, pokazy z udziałem psów policyjnych. Oprócz tego wydarzeniu towarzyszyć też będzie wiele atrakcji w tym ścianka wspinaczkowa, ogródek ratowniczy, przejazd quadami, prezentacja sprzętu ratowniczego, prezentacja wozów strażackich, motocykli policyjnych oraz zjazd tyrolką. Nowością tegorocznej edycji będzie również konkurs plastyczny pt: „Jestem bezpieczny”, w którym na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

- W imieniu własnym, Tatrzańskiej i Nowotarskiej Izby Gospodarczej oraz wszystkich darczyńców, już po raz jedenasty, gorąco zapraszam dzieci do wspólnej zabawy. Serdecznie dziękuję również wszystkim osobom i firmom, dzięki którym ta impreza będzie mogła dojść do skutku. - mówi Andrzej Gut- Mostowy.

Bawimy się od godziny 9.00 do 17.00 w Rodzinnym Parku Rozrywki i Edukacji Rabkoland Organizatorami festynu są Poseł na Sejm RP Andrzej Gut-Mostowy, Tatrzańska i Nowotarska Izba Gospodarcza, oraz Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland. Honorowy patronat objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Serdecznie zapraszamy,
spędźcie ten dzień z nami!

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.