PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Sierpień 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Wielopole Skrzyńskie

Sport

Brązowy medal dla krościeńskiego gimnazjalisty w Wielopolu Skrzyńskim

Piątek, 5 sierpnia 2011 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

fot. Zdzisław Soliwoda4 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielopolu Skrzyńskim odbył się otwarty turniej szachowy. Organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim – dyrektor Marcin Świerad i Kierownik Filii Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Nawsiu – Robert Kolebuk. Cele turnieju to promocja Gminy Wielopole Skrzyńskie, kulturalne spędzanie wolnego czasu przez młodzież w okresie wakacyjnym, podnoszenie umiejętności szachowych, konfrontacja przy szachownicach z zawodnikami szkolącymi się w różnych ośrodkach kultury, klubach itp.


System rozgrywek: VII rund, tempo gry 15 minut na partię dla zawodnika, system szwajcarski.
Turniej sędziował arbiter FIDE Marian Bysiewicz.

Przy szachownicach zasiadła czołówka podkarpackich szachistów, reprezentująca sekcje szachowe działające w wielu klubach i domach kultury. Wśród zawodników tradycyjnie nie zabrakło alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

O randze i prestiżu turnieju niechaj świadczy fakt, że zwycięzca klasyfikacji generalnej Miłosz Szpar jest aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych.

Na tle znacznie wyżej klasyfikowanych zawodników bardzo dobrze spisali się krościeńscy szachiści, uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w
Krościenku: Damien Zygar, Dawid Zygar, Zygmunt Soliwoda i uczeń Szkoły Podstawowej w Krościenku Michał Soliwoda.

Krościeńscy szachiści, chociaż są amatorami, dzielnie stawiali czoła zawodowcom i walczyli zacięcie o każdy punkt. Wśród krościeńczan najlepszy wynik uzyskał Zygmunt Soliwoda, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji juniorów do lat 18.

Wyniki w kategorii juniorów do lat 18:

1 miejsce- Rafał Mytych- TG Sokół Ropczyce- kat II
2 miejsce- Krzysztof Skiba- TG Sokół Ropczyce- kat II
3 miejsce- Zygmunt Soliwoda- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku- kat III

Organizatorzy zapewnili poczęstunek. Turniej był zorganizowany bez tzw.
wpisowego. Organizatorzy szczególnie zwrócili na to uwagę, że nie można obciążać kosztami zawodników za to, że zdecydowali się wziąć udział w turnieju i spędzić pożytecznie wolny czas w wakacje.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.