PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Wilków

Wiadomości

Górale ze świąteczną wizytą w Wilkowie

Czwartek, 16 grudnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Stanisław GałZakopiański oddział Związku Podhalan kontynuując akcję pomocy powodzianom z Wilkowa na początku grudnia zorganizował wyjazd z transportem, w którym znalazły się mikołajowe paczki dla najmłodszych i ciepłe ubrania. Górale zawieźli także do miejscowego kościoła odnowioną gipsową figurę Matki Boskiej, która bardzo ucierpiała podczas kataklizmu.


Z pieniędzy pozyskanych podczas prowadzonej przez Związek Podhalan w wakacje zbiórki zakupione zostały już m.in. pralki i lodówki oraz opał na zimę dla rodzin, które ucierpiały w tegorocznej powodzi. W akcje włączyło się wiele osób, także spoza Związku Podhalan. Mikołajowe paczki przekazała Tatrzańska Fundacja Pomocy Społecznej. Wielką radość najmłodszym sprawiła także góralska kapela.

W serwisie Watra prezentujemy foto-relację autorstwa Stanisława Gała ze światecznej wizyty górali z zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan w Wilkowie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.