Witów, Zakopane
Sport
XVI Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych
Autor: Anna Karpiel-Semberecka
28 lutego w Witowie rozpoczęły się XVI Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych. Bierze w nich udział ponad 700 uczestników z 60 szkół niepublicznych z całej Polski. Organizatorem tej dużej sportowej imprezy jest zakopiańskie koło Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Celem zawodów jest integracja środowisk szkół niepublicznych oraz propagowanie sportu wśród młodzieży.
Podczas Igrzysk młodzież rywalizuje w konkurencjach takich jak: łyżwiarstwo szybkie, slalom gigant, snowboard i biegi narciarskie. Oprócz indywidualnych wyników ważne jest także miejsce w generalnej klasyfikacji szkół - i tu trwa zacięta rywalizacja.
Ceremonia otwarcia Igrzysk odbyła się w poniedziałek na stoku Stacji Narciarskiej Witów-Ski, następnego dnia młodzi zawodnicy ścigali się na łyżwach na lodowisku COS w Zakopanem.
Igrzyska potrwają do 4 marca. Podhalański Serwis informacyjny WATRA objął je patronatem medialnym.
- Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka Rybka
Zespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...40 zł - Bransoletka "Mix 1"
Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz. 65 zł - Wisiorek "Ogródek 5"
Wisiorek, z sukna i cekin. Średnica zawieszki 3 cm. Obw. 70 cm 30 zł
XVI Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych - Ceremonia otwarciaAutor zdjęć: Anna Karpiel-Sembereckaobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 65
XVI Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych - Łyżwiarstwo szybkieAutor zdjęć: Anna Karpiel-Sembereckaobejrzyj galerię
Liczba zdjęć: 187



