PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Marzec 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Witów

Sport

Już po raz drugi wystartował Masowy Otwarty Bieg Integracyjny – Szlak bez granic

Poniedziałek, 8 marca 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka6 marca w Witowie odbył się II Masowy Otwarty Bieg Integracyjny – Szlak bez granic pod honorowym patronatem Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i Prezydenta Słowacji Ivana Gašparoviča. To wydarzenie miało na celu podkreślić wieloletnią współpracę Gminy Kościelisko z Miastem Twardoszyn.


Ponad stu zawodników na nartach biegowych wystartowało z dolnej stacji narciarskiej „Witów-Ski” i pokonując trasę o długości 12 km dotarło na stok Meander Parku. Tam odbyła się część słowacką imprezy. W biegu integracyjnym mogli wziąć udział wszyscy chętni, bez względu na wiek. Na mecie biegaczy powitał prezydent Republiki Słowackiej Ivan Gasparovic, który wręczył nagrody zwycięzcom.
Organizatorem biegu była stacja narciarska „Witów-Ski” i „Meander Park Oravice”. Podhalański Serwis Informacyjny Watra był patronem medialnym zawodów.


Gmina Kościelisko jak i Okres Tvrdosin od 10 lat współpracują podejmując wspólne programy integrujące naszą ludność. Organizacja biegu jest przejawem wzajemnych stosunków między tymi dwoma regionami leżącymi na Podhalu i Orawie. Jest to także dowód, że podpisanie Układu z Schengen było słuszną decyzją, która pomaga również rozwojowi współpracy transgranicznej.
W biegu, przy pięknej słonecznej pogodzie, wystartowało ponad stu zawodników na nartach biegowych. Początek trasy znajdował się na dolnej stacji narciarskiej „Witów-Ski”. Uroczyście zawody otworzyli: Starosta Tatrzański Andrzej Gąsienica-Makowski, Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń, Przewodniczący Rady Gminy Kościelisko Władysław Długosz oraz Prezes Spółki Witów-Ski Stanisław Gut. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 12 km. Meta znajdowała się na stoku Meander Parku w Oravicach. Tam odbyła się słowacka część imprezy. Na mecie biegaczy powitał prezydent Republiki Słowackiej Ivan Gasparovic, który wręczył nagrody zwycięzcom.
Po zawodach odbyła się konferencja prasowa oraz uroczysty obiad, podczas którego Wójt Gminy Kościelisko wręczył Prezydentowi Słowacji Ivanowi Gašparovičowi gobelin autorstwa pani Bronisławy Tatar-Obrochty z Kościeliska, który to podarunek spotkał się z wielkim uznaniem prezydenta.

Agnieszka Bednarz - Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko


 

Wyniki II Masowego Otwartego Biegu Integracyjnego – Szlak bez granic 6.03.2010 r. Witów – Polska / Oravice – Słowacja

Kategoria – mężczyźni
1. ŁUSZCZEK TOMASZ PL
2. STYRCZULA ANDRZEJ PL
3. KUCZERA NORBERT PL
4. BZDYK KAZIMIERZ PL
5. REMIAZ MARTIN SK
6. TRSTENSKÝ PETER SK

Kategoria – kobiety
1. GĄSIENICA KATARZYNA PL
2. MNISZAK EWA PL
3. MNISZAK KLAUDIA PL
4. KVAKOVA MARIA SK
5. ŁUSZCZEK MARIA PL
6. ŚLESAROVA EVA SK

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.