PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Witów

Wiadomości

Wizyta prezydentów i integracyjny bieg narciarski

Sobota, 3 marca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW sobotę na Siwej Polanie w Witowie Prezydent Bronisław Komorowski oraz prezydent Słowacji Ivan Gaszparovicz otworzyli IV Masowy Rekreacyjny Bieg Narciarski „Szlak bez granic”. Wzięło w nim udział ponad 200 zawodników, którzy pokonali trasę o długości 13 km kończącą się w Oravicach na Słowacji. Połączyła ona zaprzyjaźnione przygraniczne gminy Kościelisko i Tvardoszyn. Celem imprezy była popularyzacja narciarstwa biegowego w Tatrach Zachodnich, a także integracja polskich i słowackich uczestników biegu.


- Niecodziennie zdarza się, aby dwóch prezydentów otwierało bieg narciarski. To dowód na to, że mamy znakomite relacje bezpośrednie, ale także, że znakomicie dzieje się na granicy polsko-słowackiej i w relacjach polsko-słowackich – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas otwarcia zawodów. Również Prezydent Słowacji wyrażał swoje zadowolenie z współpracy transgranicznej, a także dobrych stosunków na szczeblu państwowym.

Po rozpoczęciu biegu prezydenci spotkali się w pobliskiej leśniczówce „U Zięby”. Tematami rozmowy były m.in. szczyt NATO w Chicago, współpraca przygraniczna, a także wspieranie budowy połączeń gazowych pomiędzy oboma krajami w ramach szerszego programu europejskiego.

Prezydenci spotkali się również z parlamentarzystami i samorządowcami, m.in. z wojewodą małopolskim, starostą tatrzańskim, wójtem Kościeliska oraz radnymi. Wyrazili podczas tego spotkania nadzieję, że w ramach rozwijającej się współpracy transgranicznej powstanie stała trasa narciarska pomiędzy Witowem a Oravicami. Następnie prezydenci udali się do Oravic na Słowacji, gdzie wręczyli puchary uczestnikom biegu.

Patronem medialnym IV Masowego Rekreacyjnego Biegu Narciarskiego „Szlak bez granic” był Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    35 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.