PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Witów

Wiadomości

Wizyta prezydentów i integracyjny bieg narciarski

Sobota, 3 marca 2012 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW sobotę na Siwej Polanie w Witowie Prezydent Bronisław Komorowski oraz prezydent Słowacji Ivan Gaszparovicz otworzyli IV Masowy Rekreacyjny Bieg Narciarski „Szlak bez granic”. Wzięło w nim udział ponad 200 zawodników, którzy pokonali trasę o długości 13 km kończącą się w Oravicach na Słowacji. Połączyła ona zaprzyjaźnione przygraniczne gminy Kościelisko i Tvardoszyn. Celem imprezy była popularyzacja narciarstwa biegowego w Tatrach Zachodnich, a także integracja polskich i słowackich uczestników biegu.


- Niecodziennie zdarza się, aby dwóch prezydentów otwierało bieg narciarski. To dowód na to, że mamy znakomite relacje bezpośrednie, ale także, że znakomicie dzieje się na granicy polsko-słowackiej i w relacjach polsko-słowackich – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas otwarcia zawodów. Również Prezydent Słowacji wyrażał swoje zadowolenie z współpracy transgranicznej, a także dobrych stosunków na szczeblu państwowym.

Po rozpoczęciu biegu prezydenci spotkali się w pobliskiej leśniczówce „U Zięby”. Tematami rozmowy były m.in. szczyt NATO w Chicago, współpraca przygraniczna, a także wspieranie budowy połączeń gazowych pomiędzy oboma krajami w ramach szerszego programu europejskiego.

Prezydenci spotkali się również z parlamentarzystami i samorządowcami, m.in. z wojewodą małopolskim, starostą tatrzańskim, wójtem Kościeliska oraz radnymi. Wyrazili podczas tego spotkania nadzieję, że w ramach rozwijającej się współpracy transgranicznej powstanie stała trasa narciarska pomiędzy Witowem a Oravicami. Następnie prezydenci udali się do Oravic na Słowacji, gdzie wręczyli puchary uczestnikom biegu.

Patronem medialnym IV Masowego Rekreacyjnego Biegu Narciarskiego „Szlak bez granic” był Podhalański Serwis Informacyjny WATRA.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.