PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Luty 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728 »

Witów

Wiadomości

Bieg „Szlak bez Granic” z udziałem prezydentów

Środa, 27 lutego 2013 r.
Autor: Anna Fidermak

fot. Wojciech StyrczulaW sobotę 23 lutegoodbyła się V edycja biegu integracyjnego pod nazwą „Szlak bez Granic”. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski i Prezydent Republiki Słowacji Pan Ivan Gasparovic.


Celem imprezy jest popularyzacja narciarstwa biegowego w Tatrach Zachodnich, otwarcie transgranicznego szlaku biegowego między zaprzyjaźnionymi gminami: Miastem Tvardoszyn, Gminą Kościelisko, a także ośrodkami narciarskimi z Witowa i Oravic oraz integracja polskich i słowackich uczestników biegu.

Prezydenci Polski i Słowacji  zainaugurowali zawody, w których wystartowało ponad 200 osób, uczniów oraz zawodników z kilku polskich i słowackich miast. Zakończenie zawodów odbyło się po stronie słowackiej, gdzie prezydent Słowacji Pan Ivan Gasparovic w towarzystwie ministra Sławomira Rybickiego  wręczył  puchary zwycięzcom.
- To wydarzenie powinno nas prowadzić ku zrealizowaniu idei zimowych igrzysk olimpijskich w rejonie Tatr – powiedział prezydent Komorowski podczas otwarcia zawodów.
- Konieczne będą decyzje komitetów olimpijskich i decyzje rządowe, aby wspólnym wysiłkiem, także poprzez wspólne wydarzenia, jakim jest transgraniczny bieg narciarski , tworzyć odpowiedni klimat dla zrealizowania wielkiej idei igrzysk olimpijskich w rejonie naszych wspólnych Tatr – wskazał Bronisław Komorowski.
Tuż przed startem, do którego sygnał dali obaj prezydenci, członek działający przy Polskim Komitecie Olimpijskim (PKOl) komisji Młodzieży i Nadziei Olimpijskich Pan Czesław Fluder, wręczył prezydentom Polski i Słowacji honorowe złote odznaki PKOl.
W imprezie wzięli udział parlamentarzyści, władze samorządowe, powiatowe oraz olimpijczycy, którzy osobiście prosili Pana prezydenta o poparcie idei organizacji olimpiady 2022 na naszym terenie.
Mamy nadzieję, że tegoroczne zawody przyczyniły się do wzmocnienia przyjaźni  pomiędzy społecznością  Polski i Słowacji, promowały biegi narciarskie, a słowa Pana Prezydenta Komorowskiego wypowiedziane podczas otwarcia zawodów do Wójta Gminy Kościelisko Bohdana Pitonia proszącego o wsparcie idei organizacji olimpiady „Panie Wójcie Pan już załatwił” przełożą się w przyszłości na poparcie naszych starań w organizacji tak poważnego przedsięwzięcia, jakim byłaby organizacja zimowych igrzysk olimpijskich 2022.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia imprezy. Przede wszystkim zawodnikom, Wspólnocie Leśnej, Biathlonowemu Klubowi Sportowemu „Wojsko Polskie Kościelisko”, który gościł uczestników imprezy przedstawiając koncepcję rozbudowy ośrodka biathlonowego w Kirach, Panu Romanowi Krupie – dyrektorowi stacji Witów-Ski, który był głównym koordynatorem przygotowań, muzyce góralskiej, Panu Czesławowi Fluderowi i Pani Dyrektor GOKR Małgorzacie Karpiel Bzdyk, którzy prowadzili imprezę, straży gminnej w Kościelisku, Członkom Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy w tak krótkim czasie i na takim poziomie abyśmy mogli gościć prezydentów Polski i Słowacji.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się na Siwej Polanie, aby wziąć udział w Biegu Narciarskim „Szlak bez Granic”, a pobyt tak zacnych gości stanie się coroczną tradycją.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Okładka na zeszyt IOkładka na zeszyt ILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    170 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.