PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Październik 2021 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Witów

Wiadomości

Strażackie ćwiczenia

Piątek, 29 października 2021 r.
Autor: Piotr Korczak

Strażackie ćwiczeniaNa terenie Stacji Narciarskiej Witów Ski odbyły się ćwiczenia powiatowe pod nazwą „STREFA 2021”. Scenariusz zawierał epizod skażenia chemicznego oraz ewakuację pobliskiego wyciągu. Z pojazdu firmy kurierskiej wypadła beczka z nieznaną substancją. Osoby przebywające w karczmie przy wyciągu spostrzegły, że osoby w obrębie beczki z której wydostała się nieznana substancja doznały poparzeń. Właściciel obiektu bezzwłocznie zarządził ewakuację obiektu i w celu niedopuszczenia do powstania pożaru wyłączył prąd na terenie całego obiektu, co spowodowało zatrzymanie się wyciągu kolei krzesełkowej.


Celem ćwiczeń było:

- Doskonalenie organizacji działań KSRG na poziomie powiatowym oraz współpracy z podmiotami realizującymi działania specjalistyczne.
- Doskonalenie współdziałania z jednostkami współdziałającymi na terenie powiatu: PSP i OSP, ZRM, Straż gminna oraz jednostki z poza powiatu- SGRChem z JRG Nowy Targ.
- Praktyczne sprawdzenie założeń „Powiatowego Planu Ratowniczego”
- Zapoznanie ćwiczących z zagrożeniami występującymi podczas zdarzeń chemicznych oraz w przypadku zatrzymania kolei linowych
- Doskonalenie zasad działania obsad stanowisk kierowania oraz sprzętu i systemów łączności.
- Sprawdzenie wyszkolenia członków OSP przybyłych na miejsce ćwiczeń.

Ramię w ramię ze strażakami ćwiczył również TOPR, ZRM, Straż Gminna w Kościelisku oraz PZZK.
Wszystkie założenia i cele postawione przed strażakami do osiągnięcia zostały zrealizowane.

Tekst: PSP Zakopane

Zobacz w naszym sklepie:
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    30 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.