PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2017 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Wróblówka

Kultura

Uroczyste otwarcie sceny plenerowej we Wróblówce

Piątek, 22 września 2017 r.
Autor: Piotr Duraj

Uroczyste otwarcie sceny plenerowej we WróblówceMimo deszczowej aury, mieszkańcy Wróblówki i okolicznych miejscowości zebrali się w niedzielę 17 września 2017 r., na stadionie, by wziąć udział w wielkim dla tej wioski, położonej w gminie Czarny Dunajec, święcie, którym było otwarcie nowo wybudowanej sceny plenerowej. Temu jakże ważnemu wydarzeniu towarzyszył festyn, podczas którego wystąpiły dziecięce zespoły regionalne „Mali Wróblówianie” z Wróblówki, i „Turnie” ze Starego Bystrego, a także dorosły zespół „Watra” z Czarnego Dunajca. Na specjalne zaproszenie do Wróblówki przybył chór parafialny spod żywieckich Ujsół.


Scenę uroczyście otworzyła, poprzez przecięcie wstęgi, Sołtys Grażyna Otręba. Jak zapowiada, na pewno w przyszłym roku odbędą się tam przynajmniej dwie imprezy zorganizowane przez sołectwo, pierwsza już na początku czerwca. Ponadto na stadionie we Wróblówce, co roku, w maju, rozpoczyna się popularna impreza kolarska Podhale Tour. To właśnie w tym miejscu odbywa się pierwszy etap o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec Józefa Babicza. Jak podkreśla Grażyna Otręba – scena ma służyć wszystkim, którzy wyrażą chęć organizacji imprez na stadionie we Wróblówce.

Festyn z okazji otwarcia sceny plenerowej zorganizowany został przez Sołtys Grażynę Otrębę, Oddział Związku Podhalan we Wróblówce i OSP Wroblówka.

Wśród gości obecny był Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, prywatnie mieszkaniec Wróblówki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • „Portki”„Portki”Płyta DVD zawiera spektakl „Portki” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 47 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.