PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Grudzień 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Wrocław

Sport

Sukcesy nowotarskiej Yokozuny

Środa, 7 grudnia 2011 r.
Autor: Marcin Jagła

fot. arch. SKK YokozunaW dniach 2-3 grudnia we Wrocławiu odbyły się I Mistrzostwa Europy Kadetów oraz III Mistrzostwa Europy Młodzieżowców(U22). Mistrzostwa zorganizował Wrocławski Klub Karate – dojo Jacek Lamot. Sędzia głównym zawodów był Aleksander Goncharenk 4 DAN z Ukrainy. W Mistrzostwach Kadetów wzięło udział 172 zawodników z 13 krajów, natomiast w III Mistrzostwach Europy Młodzieżowców 146 zawodników z 19 krajów. Ostatecznie Polska uplasowała się na II miejscu za zwycięską Litwą. Swój udział w Mistrzostwach Europy zaznaczyli członkowie SSK Yokozuna w Nowym Targu: Ewa Pawlikowska 3 DAN – sędzia, Joanna Hebda 2 Kyu – zawodnik Mistrzostw Europy Młodzieżowców, Krzysztof Szczepanie – zawodnik Mistrzostw Europy Kadetów.


Bardzo dobrze wypadła Joanna Hebda - mieszkanka Ostrowska, studentka II roku Wydziału Turystyki i Rekreacji w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej – zdobywając v-ce mistrzostwo Europy Młodzieżowców.

Walkę o półfinał stoczyła z rodaczka z Polski Antoniną Sochaczewską, która pokonała bez dogrywki przez punkt waazari. W półfinale spotkała się z zawodniczką z Ukrainy Nadia Zhuravlova, której również Aśka nie dała cienia nadziei na wygrana i wygrała z nią bez dogrywki przez wskazanie sędziów. Z kolei finał Aśka stoczyła z zawodniczką z Litwy Ivona Koreckaja. Litwinka walczyła bardzo zawzięcie nie dając Aśce chwili wytchnienia. Po bardzo wyrównanej walce sedziowie orzekli dogrywkę, która również nie przyniosła rozstrzygnięcia i dopiero po wadze Aśka musiała uznać zwycięstwo Litwinki, która była lżejsza od niej o ponad 3 kg.

Z kolei Krzysztof Szczepaniec – kadet – mieszkaniec Bukowiny Tatrzańskiej, miał mniej szczęścia. Pomimo, że był bardzo dobrze przygotowany nie potrafił pokonać stresu i przegrał w pierwszej walce z zawodnikiem z Litwy Justinasem Sapoka. - Dla Krzyśka były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi. Jak widać konieczne jest obycie na międzynarodowej macie, żeby móc pokonać paraliżujący stres. Przed Krzyśkiem teraz następne zawody w tym roku – tym razem turniej regionalny w Nowym Sączu – powiedziała po zawodach Ewa Pawlikowska.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy do Wrocławia został dofinansowany przez: Urząd Miasta w Nowym Targu, Urząd Gminy Nowy Targ, Tatrzański Bank Spółdzielczy w Bukowinie Tatrzańskiej oraz GS w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    30 zł
  • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.