PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2016 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Ząb

Wiadomości

130 lat minęło... Jubileusz szkoły w Zębie

Poniedziałek, 28 listopada 2016 r.
Autor: Piotr Malinowski

130 lat minęło... Jubileusz szkoły w ZębieWielkie święto społeczności lokalnej miało miejsce w miniony czwartek 24 listopada 2016 r. w Zębie. A wszystko za sprawą najwyżej położonej w Polsce Szkoły Podstawowej, która obchodziła piękny jubileusz 130-lecia istnienia i funkcjonowania placówki. Obchody 130-lecia szkoły w Zębie rozpoczęła uroczysta msza święta w kościele św. Anny. Potem piękny szpaler pocztów sztandarowych i kilkuset gości przeszedł do sali gimnastycznej Zespołu Szkół. Tam na inaugurację z mini koncertem pieśni patriotycznych wystąpił zespół Zbójnicek od samego początku istnienia ściśle związany ze szkołą. W dalszej części przyszedł czas na wystąpienie dyrektora szkoły, a po nim przemowy, prezenty i wspomnienia gości.


Łzy w oczach wielu osób pojawiły się w momencie, kiedy głos zabrała Jadwiga Plucińska-Piksa, córka wieloletnich nauczycieli i kierowników szkoły opowiadając o latach powojennych w Zębie. W semtymentalną podróż do przeszłości zgromadzonych gości zaprosił też wieloletni dyrektor szkoły, a obecnie Wójt Gminy Poronin, Bronisław Stoch. Chętnie wspomnieniami podzielił się też inny zębianin, Józef Łuszczek - polski biegacz narciarski, dwukrotny medalista mistrzostw świata. Na spotkaniu pojawiła się też członkini rodziny Heleny Marusarzówny, patronki szkoły – Maria Marusarz, Stanisław Ustupski - polski narciarz, specjalista kombinacji norweskiej, dwukrotny olimpijczyk oraz tata innego słynnego sportowca z Zębu - Kamila Stocha. Byli uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, byli pracownicy a także sympatycy szkoły.

Spore wrażenie na widzach swoim śpiewem i tańcem zrobił też Mały Zbójnicek. Były wystawy, ekspozycje, projekcje filmowe, prezentacje multimedialne i konkursy: wiedzy, plastyczny i literacki, specjalny tort urodzinowy z piękną miniaturę starej szkoły, poczęstunek, ale przede wszystkich okazja do spotkań i wspomnień po latach. Na tę okoliczność wydany został również specjalny kalendarz, który na pożegnanie otrzymał każdy gość jubileuszu. – Na tym obchody się nie kończą. To jest cały rok jubileuszowy. Mają miesce spotkania ważnych osób z punktu widzenia historii szkoły z uczniami, a na koniec roku planowane jest specjalne wydawnictwo podsumowujące te 130 lat szkoły w Zębie – mówi Piotr Malinowski, dyrektor Zespołu Szkół.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.