PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Maj 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Ząb

Wiadomości

III Festyn Rodzinny w Zębie na najwyższym poziomie!

Środa, 8 maja 2019 r.
Autor: Piotr Malinowski

III Festyn Rodzinny w Zębie na najwyższym poziomie!Festyny Rodzinne w Zębie to impreza promująca zdrowy tryb życia i wspólne spędzanie czasu. Tak było również w środę 1 maja na placu szkoły położonej najwyżej w Polsce. Na całość siedmiogodzinnej imprezy złożyły się koncerty, występy, pokazy, konkursy rodzinne, prezentacje i zawody, a tym razem wszystko w ramach inauguracji hucznych obchodów 400-lecia wsi Ząb.


Otwarcia festynu dokonali dyrektor szkoły, Piotr Malinowski oraz wicewójt Gminy Poronin, Stanisław Bafia. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił najpierw Mały Zbójnicek, a potem dorosła część utytułowanego zębiańskiego zespołu z „Weselem Góralskim”. Potem sceną zawładnęli utalentowani wychowankowie szkoły, którzy śpiewali, grali i tańczyli. Młodzi aktorzy z koła teatralnego działającego w szkole zaprezentowali także oryginalną wersję „Kopciuszka”. Były konkursy rodzinne, mini zoo, malowanie twarzy, prezentacje nowych strażackich wozów z OSP Bustryk i Ząb, pyszne wyroby Koła Gospodyń Wiejskich oraz zlot motocyklistów. Gościem III Festynu Rodzinnego była też Katarzyna Węglarz. To wokalistka z Nowego Targu, która w 2015 r. znalazła się w ogólnopolskim finale programu Aplauz stacji TVN wraz ze swoją mamą. Od tego czasu sporo koncertuje pod pseudonimem Kortney. W środę w Zębie wystąpiła w duecie z utalentowanym gitarzystą Łukaszem Rajskim. Bez wątpienia jedną z głównych atrakcji był wystep Beti & Bobass tribute to Tina Turner. To koncert, w którym królowały piosenki słynnej na całym świecie artystki urodzonej w USA. Muzycy rodem z Podhala wykonali najbardziej znane hity piosenkarki. Na koniec do zabawy zagrała jeszcze wszystkim kapela Zodyma, której część muzyków także jest absolwentami zębiańskiej szkoły.

Organizatorami festynu byli Szkoła Podstawowa w Zębie, Rada Rodziców, zespół Zodyma, Gmina Poronin, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Zbójnicek, Związek Podhalan – Oddział Ząb oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Zębu i Bustryku.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.