PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2022 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Ząb

Wiadomości

Noc Wrażeń w Zębie

Środa, 23 listopada 2022 r.
Autor: Piotr Malinowski

Noc Wrażeń w ZębieOd 2016 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Heleny Marusarzówny wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Zębie spotykają się w placówce na Nocach Wrażeń. Osiemnasta już edycja tej imprezy odbyła się w piątek 18 listopada 2022 r. i upłynęła w mocno aktywnym klimacie. Spotkanie, tradycyjnie jak wszystkie dotychczasowe, otworzył pomysłodawca tego wydarzenia dyr. Piotr Malinowski, a potem już rozpoczął się bogaty program atrakcji. Młodzież zgromadzoną w auli placówki odwiedziła Beata Bełtowska Beti - artystka, wokalistka rodem z Nowego Targu.


Opowiadała o drodze do kariery, udziale w ogólnopolskich prograch typu talent show, współpracy z gwiazdami, piosenkach dla dzieci i córce Kasi, która ostatnio walczyła o udział w finale programu Mam Talent. Były wspólne zdjęcia, prezenty i śpiewanie, bowiem na scenie swój kunszt wokalny zaprezentowało dwoje uczniów zębiańskiej szkoły – Patrycja Zalińska i Patryk Hawryła. Z młodzieżą spotkała się również Paulina Maciuszek z Zakopanego - narciarka biegowa, uczestniczka dwóch zimowych olimpiad i mistrzyni Polski, a prywatnie córka Józefa Łuszczka - mistrza świata w narciarstwie biegowym a zarazem naszego absolwenta. Rozmowę prowadził nauczyciel wychowania fizycznego p. Bartłomiej Sawera, a w finale spotkania uczniowie spróbowali jazdy na nartorolkach. Potem przyszedł czas na aktywność uczniów, zabawę i rywalizację w podgrupach. Była gra terenowa po szkole z latarkami, quiz wiedzy, konkursy taneczne i zawody sportowe, a na koniec tradycyjnie nocleg w szkole. Organizatorem pierwszej w tym roku szkolnym Nocy Wrażeń był p. Andrzej Kubatek, a wraz z nim opiekę nad młodzieżą  sprawowała katechetka Urszula Albertusiak.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Spinka góralska VISpinka góralska VIMetalowa, mała spinka góralska w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 5 cm, długość (z przekolacem) 14,5 cm.
    140 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.