PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2022 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane - Harenda

Kultura

205. Wieczór na Harendzie: Łukasz Kamiński z premierą książki poetyckiej "3"

Niedziela, 31 lipca 2022 r.
Autor: Piotr Kyc

205. Wieczór na Harendzie: Łukasz Kamiński z premierą książki poetyckiej "3"29 lipca Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zorganizowało kolejny- 205. Wieczór na Harendzie, poświęcony premierze książki poetyckiej pod tytułem "3" autorstwa Łukasza Kamińskiego. Tomik jest hołdem dla trzech biografii zakopiańskich: Witkacego, Żeromskiego i Tetmajera. Spotkanie prowadził dr Marek Olszewski. Wieczór na Harendzie był transmitowany na YouTube i na Facebooku. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Wydarzenie pod patronatem i we współpracy z Warszawskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.


W blurbie promującym tom Urszula Honek pisze: "W „3” Łukasza Kamińskiego odnajduję przejmujące przymierze pomiędzy światem ożywionym a nieożywionym, człowiekiem a zwierzęciem, aż wreszcie życiem i śmiercią. Spokojna, skondensowana i wyciszona fraza nie prowadzi jednak w stronę jasności. Kamiński – zwodniczo – tylko pokazuje, jak wygląda światło w mroku. Ale tak musi być, gdy autor nieustannie porusza się „przez ołtarze pamięci, przez cmentarze nazwisk”. A kiedy jeszcze – w krótkich prozach, które towarzyszą wierszom – potrafi zażartować, zadrwić albo przekląć – chce się to jeszcze bardziej czytać." Książka "3" została opublikowana przez Wydawnictwo Kwadratura. Tomik objął patronatem Instytut Witkacego.

 

ŁUKASZ KAMIŃSKI - urodzony w Kutnie w 1991 roku, mieszka w Zakopanem. Autor dwóch książek poetyckich: "1" (Nisza 2019) oraz "2" (Nisza 2021). Publikował m.in. w "Zeszytach Literackich", "Czasie Literatury", "Wizjach" i kilku antologiach. Tłumaczony na język  ukraiński.

 

MAREK OLSZEWSKI (ur. 1986) – doktor literaturoznawstwa, nauczyciel polonista, recenzent, autor bloga „Czytelnia osobista”, współpracuje z pismem „Nowe Książki”, publikował też m.in. w „Odrze”, „Dwutygodniku”, „ArtPapierze”, „Opcjach”, „Akcencie”, „Elewatorze”, „Polonistyce”, „Wyspie”

 

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.