PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2022 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane - Harenda

Kultura

206. Wieczór na Harendzie: Natalia Fiedorczuk w rozmowie z Hanną Trubicką

Środa, 17 sierpnia 2022 r.
Autor: Piotr Kyc

206. Wieczór na Harendzie: Natalia Fiedorczuk w rozmowie z Hanną Trubicką16 sierpnia 2022 roku Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza zorganizowało 206. Wieczór na Harendzie. Gościem domu Marii i Jana Kasprowiczów była Natalia Fiedorczuk. Podczas wieczoru na Harendzie podjęto tematykę doświadczenia kobiecości w literaturze, doświadczenia religijnego w literaturze, miejsca wybitnych jednostek w społeczeństwie, znaczenia tradycji artystycznych we współczesnej literaturze.


NATALIA FIEDORCZUK – prozaiczka i kompozytorka, autorka trzech powieści i kilku książek dla dzieci (m.in. „Koronkowa parasolka z Gdyni”, „Serce musi tańczyć”). Laureatka literackiego Paszportu Polityki z 2017 roku za debiut „Jak pokochać centra handlowe”, w którym podjęła temat depresji poporodowej jako choroby cywilizacyjnej. Jej druga książka, „Ulga”, także mówi o doświadczeniu kobiecości, jednocześnie poszerzając perspektywę o wątek jednostkowych poszukiwań religijnych. Trzecia powieść, „Odmieniec”, to beletryzowana biografia Bolesława Biegasa, opis awansu społecznego oryginalnego polskiego rzeźbiarza i malarza z epoki Młodej Polski.

 

HANNA TRUBICKA – literaturoznawczyni i redaktorka. Autorka książki „Kultura to Ty. Filozofia kultury Józefa Wittlina” („Poznańskie Studia Polonistyczne”). Publikowała m.in. w „Teologii Politycznej”, dwutygodniku „ArtPapier”, „Fabulariach”. Współautorka scenariusza do spektaklu „Woda jest bardzo zimna, ale nie mogę zostać na brzegu”, zrealizowanego w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

 

 
Wydarzenie było transmitowane na YouTube i na Facebooku.

 

Kolejny 207 Wieczór na Harendzie jeszcze w tym tygodniu. W sobotę 20 sierpnia o godzinie 18.00 zapraszamy na   spotykanie poświęcone  "Pismom zebranym" Jana Kasprowicza w opracowaniu Romana Lotha.  Rozmawiać będą Mariola Wilczak i Karol Jaworski.  Wstęp wolny.

 

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Zakopane.
Projekt zrealizowano przy wsparciu
finansowym Województwa Małopolskiego.
Wydarzenie pod patronatem i we współpracy z Warszawskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet IILudowe etui na tablet IILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.