PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2016 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane - Harenda

Wiadomości

„Wymień piec, póki są dotacje” - zostały dwa tygodnie

Niedziela, 4 grudnia 2016 r.
Autor: Piotr Kyc

„Wymień piec, póki są dotacje” - zostały dwa tygodnieOd listopada trwa organizowana przez Urząd Miasta Zakopane akcja, która ma zachęcić mieszkańców, by wymienili stare piece węglowe na nowoczesne i ekologiczne źródła ogrzewania. Zainteresowani będą mogli w sumie dostać do 14 tys. dofinansowania ze środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula zapowiedział mocne działania i zaangażowanie nie tylko w kampanię informacyjno-edukacyjną, ale także dodatkowe formy wsparcia dla mieszkańców z budżetu miasta. W ramach wspomnianej akcji odbywają się spotkania z przedstawicielami Urzędu Miasta Zakopane. W ostatni dzień listopada takie spotkanie miało miejsce na Harendzie, gdzie w budynku Szkoły Podstawowej nr 9 z mieszkańcami spotkał się burmistrz Leszek Dorula, radny Paweł Strączek i przedstawiciele urzędu.


Frekwencja mieszkańców była wyjątkowo wysoka. Było ponad 70 osób. Czy przełoży się to na ilość złożonych wniosków o dotację?

Harenda i znajdujące się w jej pobliżu osiedla, takie jak: Bachledy, Spyrkówka, Zwijacze,Króle, Guty, czy Ustup , to najbardziej zanieczyszczone miejsca w Zakopanem. Sa położone nisko, w korycie potoku Zakopianka. Całe zanieczyszczenie z centrum miasta opadając, wydostaje się przez ul.Nowotarską i Tatary do wspomnianych dzielnic.

Miejsca i terminy najbliższych spotkań

7 grudnia (środa) o godzinie 17:30 - Szkoła Podstawowa nr 7, Cyrhla 57

8 grudnia (czwartek) o godzinie 17:30, Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Karłowicza 6

W następnych tygodniach odbędą się spotkania w kolejnych dzielnicach Zakopanego. Szczegółowe informacje o datach i miejscach spotkań pojawią się na stronie www.zakopane.eu/pieceInformacja Urzędu Miasta Zakopane:

Spotkania są organizowane w ramach kampanii „Wymień piec, póki są dotacje” przez Urząd Miasta Zakopane. Na spotkaniu mieszkańcy będą mogli zapoznać się z zasadami dofinansowania, otrzymają broszurki informacyjne oraz będą mogli wypełnić ankietę, która jest wstępną deklaracją chęci skorzystania z dotacji. Ankietę można też będzie zabrać ze sobą do domu i – wypełnioną – oddać w Urzędzie Miasta Zakopane lub wysłać mailowo. - Jeśli ktoś ma problem z wypełnieniem ankiety lub nie pamięta, jaką ma powierzchnię domu czy z jakich materiałów wykonane jest ocieplenie ścian albo stropu, warto, by na spotkanie przyniósł dokumentację techniczną budynku, np. projekt budowlany – radzi Krzysztof Topór-Huciański, zakopiański ekodoradca. Spotkanie w dzielnicy to też dobra okazja dla wszystkich, którzy wcześniej pobrali ankietę ze strony internetowej zakopane.eu/piece i chcą ją przekazać ankieterom.Dla kogo i ile dofinansowania

W ramach kampanii „Wymień piec, póki są dotacje” właściciele domów jedno- i wielorodzinnych w Gminie Miasto Zakopane będą mogli starać się o dofinansowanie na wymianę starego pieca węglowego na geotermię, kocioł gazowy, pompę ciepła lub – w miejscach, gdzie nie ma możliwości przyłączenia do sieci ciepłowniczej – na ekologiczny kocioł 5 klasy na biomasę (np. pelet) lub na węgiel. Wysokość dofinansowania może dojść do 8 000 zł na wymianę pieca (350 zł na każdy kilowat nowego kotła) i – jeśli będzie taka potrzeba – do 6 000 zł na wymianę instalacji (80 zł na każdy metr kwadratowy ogrzewanej powierzchni). Osoby, które zadeklarują chęć wymiany pieca, będą miały pierwszeństwo w pozyskaniu środków. Czas na złożenie wypełnionej ankiety mija 16 grudnia 2016 r.Zobacz w naszym sklepie:
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    35 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.