PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2018 123456789101112131415161718192021222324252627282930  

Zakopane - Harenda

Wiadomości

"Rekord dla Niepodległej" - śpiewanie hymnu Polski na Harendzie

Piątek, 9 listopada 2018 r.
Autor: Piotr Kyc

"Rekord dla Niepodległej" - śpiewanie hymnu Polski na HarendzieW piątek o godz. 11.11 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 im.Jana Kasprowicza w Zakopanem razem z przedszkolakami wzięli udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". Polegała ona na jednoczesnym śpiewaniu hymnu polskiego w tysiącach szkół w Polsce ale i za granicą. Nie wiadomo, czy się udało pobić rekord ale cztery zwrotki hymnu zaśpiewano wspaniale. Dla uczniów kasprowiczowskiej szkoły to już był rekord, bo nigdy wspólnie nie zaśpiewali aż czterech zwrotek. Zapamiętają na lata!


Po odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się akademia z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytowano wiersze  i śpiewano pieśni patriotyczne. Przygotowano również inscenizację przedstawiającą wydarzenia we Wrześni, małej wielkopolskiej miejscowości w której dzieci  polskie nie chciały modlić się po niemiecku i zostały za to ukarane.       

   Na zakończenie wystąpiła pani Małgorzata Karpiel  reprezentująca Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza, które prowadzi Muzeum Poety na Harendzie. Opowiedziała o trudach                 i szykanach jakie znosił młody Janek w szkołach pruskich tylko dlatego, że był Polakiem.

Akademie przygotowały: Bożena Furtak, Ewelina Kurzysz, Katarzyna Dudzik, Aleksandra Chorążewska, Marta Szlachtowska i Stanisława Wojtyczka.  Dziękujemy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.