PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane, Suche

Zaproszenia

Patronat medialny WATRA

XXIV Zimowe Igrzyska Szkół Niepublicznych

25 lutego – 1 marca 2019 r.
Autor: Tomasz Biegański

XXIV Zimowe Igrzyska Szkół NiepublicznychW Zakopanem i Suchem zobaczymy następców mistrzów? Polska stała się potęgą w skokach narciarskich. W innych dyscyplinach zimowych nadal poszukujemy następców takich mistrzów jak Justyna Kowalczyk i Zbigniew Bródka. Czy poznamy ich podczas zawodów szkół niepublicznych? Wydarzenie, organizowane przez Samodzielne Koło Terenowe nr 67 Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO), odbędzie się w dniach 26 lutego – 1 marca w Zakopanem i Suchem.


W XXIV Zimowych Igrzyskach Szkół Niepublicznych wezmą udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Najmłodsi uczestnicy imprezy w dniu zawodów będą mieli dopiero 6 lat.
Następcy naszych mistrzów wystartują w 4 dyscyplinach: narciarstwie alpejskim i biegowym, snowboardzie i łyżwiarstwie szybkim.
 
– Do sportów zimowych garnie się wielu uczniów. W tym roku na starcie stanie blisko 800 zawodników, o 50 więcej niż rok wcześniej – mówi Beata Karp, Prezes SKT nr 67 STO. – Udział w takim wydarzeniu to dla tych młodych sportowców duże przeżycie. Ale z pewnością każdy z nich już po cichu marzy, że pewnego dnia wystartuje w Igrzyskach, na których startują jego idole. A my wierzymy, że ich marzenia, poparte codzienną pracą, staną się rzeczywistością – dodaje.
 
Impreza w Zakopanem i Suchem to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz zimowych imprez sportowych da dzieci i młodzieży. To największe tego typu zawody szkół niepublicznych, organizowane nie przez związek sportowy, a przez stowarzyszenie.
 
Począwszy od I edycji, organizatorem wydarzenia jest zakopiańskie środowisko Społecznego Towarzystwa Oświatowego. Działające w całym kraju szkoły STO są znane z tego, że dbają o wszechstronny rozwój uczniów. Dlatego przywiązują dużą wagę m.in. do ich aktywności sportowej oraz integracji poprzez sport.
 
Patronat nad XXIV Zimowymi Igrzyskami Szkół Niepublicznych objął portal Watra.
 
O Społecznym Towarzystwie Oświatowym
Społeczne Towarzystwo Oświatowe to pierwsza i największa organizacja oświaty niepublicznej w Polsce. Działające od 1987 roku stowarzyszenie zrzesza ponad 150 szkół i placówek oświatowych z całego kraju, w których uczy się ok. 15 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób. Koncepcja STO polega na harmonijnym połączeniu edukacji i wychowania. Nauczyciele, uczniowie i rodzice wspólnie kształtują szkoły STO, akceptując podstawowe zasady i reguły, takie jak uczciwość, rzetelność, wzajemny szacunek i empatia. Więcej informacji o STO: www.sto.org.pl
Poniedziałek, 25.02.2019 r.  17.00- 19.00 wydawanie numerów startowych w Zespole Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanem przy ulicy Kasprusie 35 a, I piętro
 
Wtorek, 26.02.2019 r.- łyżwiarstwo Miejsce: Tor lodowy COS w Zakopanem  9.00 – start grupy IV -  400 m 10.00 – start grupy grupa III  – 300 m  Ok. 11.30  - start grupy II – 200 m Ok. 12.30 – start grupy I – 100 m
Każdemu uczestnikowi Igrzyska przysługuje dwugodzinny karnet na wyciąg do wykorzystania w dniu 26 lub 27 lutego 2019 r. Karnety będą wydawane opiekunom szkół przez menadżera stacji.
 
Środa, 27.02.2019 r.- narciarstwo biegowe Miejsce: Zakopane - Górna Rówień Krupowa  9.00 – start grupy IV- dystans ok. 1,2 km 10.00 – start grupy III - dystans ok. 800 m  Ok. 11.30  - start grupy II - dystans ok. 400 m Ok. 13.00 – start grupy I– dystans ok. 200 m
 
Czwartek, 28.02.2019 r.- narciarstwo zjazdowe Miejsce: Stacja Narciarska Suche 9.00 – start grupy  IV  Ok. 9.30 – start grupy III  9.00 – start grupy I   Ok. 10.30 – start grupy II  Ok. 12.00 – „Belferiada” 14.00 – wręczenie medali i dyplomów z zawodów w łyżwiarstwie i narciarstwie biegowym 
 
W tym dniu każdemu uczestnikowi Igrzyska przysługuje czterogodzinny karnet na wyciąg (należy wliczyć w ten czas wyjazd w trakcie zawodów ). Karnety będą wydawane opiekunom szkół przez menadżera stacji.
 
Piątek, 01.03.2019 r.- snowboard
Miejsce: Stacja Narciarska Suche 9.00 – start grupy IV  Ok. 10.00 – start grupy III  9.00 – start grupy I  Ok. 10.00 – start grupy II  15.00 – wręczenie medali i dyplomów z zawodów w narciarstwie zjazdowym i snowboardzie  Ok. 15.30 -  uroczystość zakończenia Igrzysk
 
W tym dniu każdemu uczestnikowi Igrzyska przysługuje czterogodzinny karnet na wyciąg ( należy wliczyć w ten czas wyjazd w trakcie zawodów ). Karnety będą wydawane opiekunom szkół przez menadżera stacji.
 
ZGODNIE Z REGULAMINEM ZAWODÓW Z POWODU NIESPRZYJAJĄCYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH MIEJSCE I GODZINA ZAWODÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.
Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.