PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Sierpień 2010 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

Z kroniki TOPR

Wtorek, 24 sierpnia 2010 r.
Autor: AKS

fot. Paweł StanuchZa nami chyba ostatni wakacyjny tydzień pełen turystów we wszystkich podtatrzańskich miejscowościach, a przede wszystkim w Tatrach. Słoneczne i ciepłe dni zapraszały do tatrzańskich wędrówek. Toteż na wszystkich szlakach było wyjątkowo tłoczno. Doszło do wielu na szczęście niegroźnych wypadków - relacjonuje w Kronice TOPR-u Adam Marasek.


Sobota 21.08.

O godz. 11.15. do TOPR zadzwonił 27-letni turysta z Kielc informując, że schodzi z Trzydniowiańskiego W. Jest w Żlebie Kulawiec. Bardzo się odwodnił, jest tak słaby, że o własnych siłach nie zejdzie. Prosi o pomoc. Z Centrali wyruszyła 5-cio osobowa ekipa ratowników. Po dotarciu na miejsce udzielono I pomocy turyście. Następnie sprowadzono go do oczekującego poniżej samochodu i przetransportowano do szpitala.

O godz. 12.05. do TOPR dotarła informacja, że na Liliowym złamała nogę 43-letnia turystka z Widawy. Na miejsce wypadku ratownicy polecieli śmigłowcem. Po desancie w pobliżu oczekującej na pomoc turystki ratownicy zaopatrzyli ranną. Następnie w noszach francuskich wciągnięto ją na pokład śmigłowca i przetransportowano do szpitala.

O godz. 12.12 wezwano ratowników na drogę z Kuźnic na Kalatówki, gdzie ataku padaczki doznała 28-letnia turystka z Wieliczki. Turystę po udzieleniu I pomocy przetransportowano do szpitala.

Do podobnego wypadku doszło nad Morskim Okiem, gdzie ataku padaczki doznała 23-letnia turysta z Jędrzejowa. Turystkę śmigłowcem przetransportowano do szpitala.

Po godz. 18-tej do ratowników dotarła informacja, że w rejonie Kępy na szlaku z Morskiego Oka do Pięciu Stawów poważnie zasłabła 48-letnia turystka z Torunia. Wystartował śmigłowiec. Z jego pokładu ratownicy desantowali się w pobliżu oczekującej na pomoc turystki. po udzieleniu I pomocy turystka wraz z ratownikami została windą wciągnięta na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowana do szpitala.

Po godz. 19-tej poinformowano TOPR, że w rejonie Buli pod Rysami kontuzji nogi doznała 22-letnia turystka z Zatora. Na miejsce wypadku ratownicy polecieli śmigłowcem. Po desancie ratownicy udzielili rannej turystce I pomocy. Po ubraniu uprzęży ewakuacyjnej windą wciągnięto turystkę na pokład śmigłowca i przetransportowano do szpitala.

Niedziela 22.08.

Po godz. 13-tej z Wiktorówek do szpitala przetransportowano 50-letnią mieszkankę Bukowiny T., która poważnie zasłabła.

Po godz. 15-tej z Kalatówek do szpitala przetransportowano 37-letnią turystkę z Chrzanowa, która doznała kontuzji stawu skokowego.

Około godz. 18-tej z Herbacianej Przeł. do szpitala przetransportowano śmigłowcem 12-letniego turystę z Poznania, który upadając złamał rękę.

Na najbliższe dni synoptycy przewidują załamanie pogody. Ma padać, możliwe są burze. Pod koniec tygodnia ma być znów ładnie ale nieco chłodniej. Planując wycieczkę należy zapoznać się ze aktualną prognozą pogody, by nie narazić się na spotkanie z burzą na graniach czy szczytach - prestrzega ratownik TOPR Adam Marasek.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Baciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiBaciarujciez chłopcy - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Władysław Trebunia-Tutka, Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.