PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Góry

Udane pokazy filmowe na Kozińcu!

Poniedziałek, 6 września 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Udane pokazy filmowe na Kozińcu!W niedzielę 5 września odbyły się w Galerii Sztuki na Kozińcu, oddziale Muzeum Tatrzańskiego, pokazy ciekawych filmów górskich. Prawie dziesięciogodzinny maraton filmowy obejrzało w sumie 120 osób. Organizatorami pokazu byli: Spotkania z Filmem Górskim w Zakopanem i Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego.


Pokazy rozpoczęły filmy ze zbiorów Narodowego Muzeum Gór w Turynie, które posiada największą kolekcję filmów górskich na świecie. Dwa filmy ze zbiorów turyńskiego muzeum otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Dyrektora Aldo Audisio i mogliśmy je pokazać publiczności na Kozińcu. Pierwszy pokazano 90-minutowy film „Nanga Parbat” w reż. Hansa Ertla z 1953 r. Film ten pokazał „krok po kroku” dzieje austriacko-niemieckiej wyprawy na Nanga Parbat (8125 m) i zdobycie tego trudnego szczytu przez świetnego himalaistę, Hermanna Buhla. Dzieje zwycięskiej wyprawy Sir Johna Hunta, z tego samego roku, na Mount Everest (8848 m) można było zobaczyć w drugiej projekcji. Następnie zaprezentowano bardzo licznie zgromadzonej publiczności nagrodzone filmy z kolejnych edycji  Spotkań z Filmem Górskim w Zakopanem. Pokazano filmy: Czekając na Rosę, reż. Artur Hajzer, 23 min, Podniebne Szczyty i przepastna głębia, reż. Hans – Jürgen Panitz, Matthis Fanck, 60 min, Głębia, reż. Alessandro Anderloni, 73 min, K 2, reż. Krzysztof Lang, 75 min, Bhutan, w poszukiwaniu szczęścia, reż. Pavol Barabasz, 33 min i Loop, reż. Sjur Paulsen, 74 min. Organizatorzy pokazu dziękują: Magdalenie Ziaji i Kubie Brzosko ze Spotkań z Filmem Górskim za udostępnienie filmów i pomoc techniczną oraz Maciejowi Stasińskiemu z Podhalańskiego Portalu Informacyjnego www.watra.pl za promocję wydarzenia. Mamy nadzieję, że niedługo ponownie będziemy mogli Państwa zaprosić do kina górskiego na Kozińcu!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.