PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Góry

Zofia Cybulska nie żyje

Poniedziałek, 1 listopada 2010 r.
Autor: Piotr Kyc

Zofia Cybulska nie żyjeNa Hawraniu w słowackich Tatrach Bielskich, w dniu 1 listopada zginęła Zofia Cybulska, była dyrektor hotelu Mercure Kasprowy, Członek Honorowy Tatrzańskiej Izby Gospodarczej w Zakopanem, od roku 2003 wiceprezes zakopiańskiego Klubu Wysokogórskiego. Pani Zofia współpracowała z wieloma firmami, biurami turystycznymi i organizacjami, a w tym ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta Zakopane. Część jej pamięci.OŚWIADCZENIE TADEUSZA MAJOCHA KANDYDATA NA BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANEGO: W związku z tragiczną śmiercią Pani Zofii Cybulskiej, kandydującej w nadchodzących wyborach do Rady Miasta Zakopanego, oświadczam, że do czasu pogrzebu Pani Zofii ja osobiście jak i Tatrzański Klub Niezależnych odwołujemy wszystkie zaplanowane spotkania przedwyborcze. Jednocześnie apeluję, aby podobnie uczyniły pozostałe komitety wyborcze, a w dniu pogrzebu wspólnie pożegnały zmarłą na cmentarzu. Wybory bowiem w życiu człowieka nie są najważniejsze. W tych tragicznych chwilach jesteśmy solidarni z przepełnioną bólem rodziną Pani Zofii, jej przyjaciółmi oraz Komitetem Wyborczym Twoje Zakopane, z list którego miała ubiegać się o mandat radnej.


O Ś W I A D C Z E N I E - KWW Twoje Zakopane Janusz Majcher: Zosia Cybulska - „zawsze mierzyła wysoko” – informacja o Jej tragicznej śmierci w górach jest dla wszystkich przyjaciół, znajomych i mieszkańców Zakopanego powodem do smutku i chwili zadumy. Zosia związała swoje życie z górami i Zakopanem – góry były Jej wielka pasją. Była bardzo pracowita, dynamiczna, kreatywna. Zawsze mocno parła do przodu. Nigdy nie odpuszczała…. Jej start w wyborach samorządowych do Rady Miasta Zakopane był wynikiem uczestniczenia w życiu naszego miasta od lat. Chciała dalej służyć i pomagać ludziom. Jej główne motywy pracy w samorządzie będą przyświecać nam wszystkim. Mówiła:
„ZAKOPANE jest dla mnie miastem wyjątkowym na mapie Polski i górskiej mapie świata. PRAGNĘ wykorzystać moją wiedzę i doświadczenie w biznesie, a także w turystyce górskiej. Chcę pracować na rzecz rozwoju Zakopanego i zaspokajania potrzeb jego mieszkańców, jak też spełniania oczekiwań licznie odwiedzających nas turystów. PRAGNĘ uczestniczyć w tworzeniu mądrego prawa lokalnego, sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości, poprawie infrastruktury komunikacyjnej i sportowo-rekreacyjnej, realizacji nowoczesnej promocji miasta i nowego wizerunku Zakopanego. Ten rozwój powinien być zgodny z ekologią, kulturą regionu, oczekiwaniami społecznymi, powinien wpływać na poprawę bezpieczeństwa, a przede wszystkim powinien być przyjazny dla wszystkich zakopiańczyków - od małych dzieci po seniorów.”
W tym momencie musimy działać ze zdwojoną siłą, żeby urzeczywistniać słowa naszej koleżanki i kontynuować zaczęte w Zakopanem zmiany. Nasze działania będą hołdem dla Jej zaangażowania i chęci rozwoju Zakopanego. Łącząc się w bólu z rodziną i przyjaciółmi tragicznie zmarłej Zosi Cybulskiej, apeluję o poszanowanie Jej pamięci, spokojną i merytoryczną kampanię wyborczą, prowadzoną w duchu demokracji oraz służby mieszkańcom i miastu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IIPortfel IIPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Brązowy...
    35 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Korale folkowe IIKorale folkowe IIKorale folkowe wykonane z tybetu i żółtej włóczki. Zapinane na haczyk. Długość całości 72 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.