PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Listopad 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Góry

Pasja Przestrzeni. Fotografie Jarka Możdżyńskiego

Poniedziałek, 8 listopada 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

PlakatWystawa czynna: 12 listopada 2010 - 16 stycznia 2011, środa - sobota 9:00-17:00, niedziela 9:00-15:00 w Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. St. Witkiewicza w willi Koliba, ul. Kościeliska 18, Zakopane. Więcej informacji na www.muzeumtatrzanskie.pl Organizatorem wystawy jest Muzeum Tatrzańskie. Patronat internetowy nad wystawą sprawuje podhalański Serwis Informacyjny Watra.pl. Jarek "Yarrek" Możdżyński to fotograf specjalizujący się w fotografii sportów ekstremalnych. Na wystawie zobaczymy 21 prac, których tematem przewodnim jest snowboard, deskorolka i narty oraz przestrzeń, w którą zostały wkomponowane. Prezentowane fotografie powstały w ciągu ostatnich trzech lat kiedy to, w poszukiwaniu kadrów, autor odwiedził Śląsk i Małopolskę, miasta i góry Europy, a podróż zakończył na lodowcach Nowej Zelandii.


 Jarosław Możdżyński współpracuje z Agencją News Pix oraz Red Bull Photofiles. Jego fotografie trafiały na okładki oraz publikowane były w prasie polskiej i zagranicznej m.in. w następujących tytułach polskich: Polityka, Snowboard Mds, Dos De Dos, Ślizg, Free & Style, Snow It, Przegląd Sportowy, High, Ski Magazyn, w brytyjskich Cooler i Onboard, hiszpańskim HEBE, niemieckich Slack i Playboard, austriackim SBR Magazine i 69 Magazine, nowozelandzkim New Zealand Snowboarder, szwajcarskim White Out, czeskim Board.

Jest również autorem zdjęć do wielu reklam oraz materiałów prasowych firm m.in.: Marker/Voelkl, Smith Optics, Rip Zone, Burton Snowboards, Malita Clothing, Hedon Skate, Pogo Clothing, Gee Vice, Teknik Clothing, Dan Wood, Mission Six, PM Sport, Vans, F2 snowboarding, K2 Snowboarding, Cormax, Ziner, Sweet Protection, AWF Katowice, Rossignol, 686, Red Bull, Wydawnictwo Pascal, RMF Maax.

Jego prace zostały docenione w konkursach w Polsce i w Europie, m.in.: wyróżnienie na XIX Biennale Fotografii Sportowej w Hiszpanii 2006, finalista w III Wielkim Konkursie National Geographic 2007 i zwycięzca IV edycji w kategorii ADVENTURE w 2008, zwycięzca dwóch kategorii w konkursie Nine Knights w Niemczech 2008, II nagroda w Międzynarodowym Konkursie Fotografii Górskiej 2009.

 Swoje prace prezentował na wystawach m. in. w Zakopanem, Krakowie, Warszawie, Monachium, Wiedniu i Hiszpanii. Jego zdjęcia znajdują się w kolekcjach prywatnych i muzealnych, w tym w zbiorach Museo Nazionale della Montagna w Turynie i Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

Więcej informaji o Jarku na http://www.yarrekphoto.eu/

Zobacz w naszym sklepie:
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.