PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

Podziemny świat jaskiń...

Piątek, 11 marca 2011 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Wystawę otwiera Paweł Skawiński, Dyrektor TPNW piątek 4 marca 2011 r. odbył się w Kuźnicach wernisaż wystawy poświęconej podziemnemu światowi jaskiń. Zdjęcia będące pokłosiem Międzynarodowego Konkursu Fotografii Jaskiniowej im. Waldemara Burkackiego można oglądać na wystawie plenerowej w Kuźnicach. Organizatorem wystawy jest Tatrzański Park Narodowy.


Świat jaskiń od dawna fascynował człowieka. Ten świat, na starannie wybranych fotografiach, pokazuje nowa wystawa plenerowa w TPN. Wystawę otworzył Dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego dr Paweł Skawiński. Na wernisażu zebrało się ok. 25 osób. Potem odbyła się ciekawa prezentacja multimedialna o historii i dniu dzisiejszym w fotografii jaskiniowej oraz poczęstunek.  "Większość ludzi od dziecka marzy, żeby być odkrywcą. Jednych to pragnienie prowadzi do świata nauki wynalazków czy lotów kosmicznych, inni próbują poszukiwać miejsc, do których nie dotarł nikt przed nimi. (…) Takimi miejscami, ostatnimi białymi plamami na „naszej starej Ziemi” są jaskinie. Eksplorując podziemne czeluści, można poczuć się pionierem i badaczem prawie takim samym jak za czasów wielkich odkryć geograficznych" – czytamy w katalogu do wystawy. Wystawę można oglądać do 10 maja.

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk na lodówkę VIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.