PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

TPN zakończył realizację projektu „Polscy i słowaccy uczniowie poznają Tatry – cykl imprez edukacyjnych”

Poniedziałek, 2 lipca 2012 r.
Autor: Tatrzański Park Narodowy

TPN zakończył realizację projektu „Polscy i słowaccy uczniowie poznają Tatry – cykl imprez edukacyjnych”Wspólne zajęcia edukacyjne polskich i słowackich uczniów 12 czerwca na Słowacji zakończyły realizowany przez TPN mikroprojekt. Uczestniczyło w nich 45 uczniów wraz z opiekunami. Dzieci poszły na wycieczkę do Szczyrbskiego Jeziora i zwiedziły alpinarium mieszczące się przy Muzeum TANAP w Tatrzańskiej Łomnicy. W zajęciach brali udział uczestnicy „Konkursu wiedzy o Tatrach i Zakopanem”, który Tatrzański Park Narodowy zorganizował wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 5 w Zakopanem. Ze strony słowackiej w zajęciach uczestniczyły dzieci ze szkoły w Tatrzańskiej Łomnicy.


W ramach wspólnych ćwiczeń uczniowie poznawali różnice w zagospodarowaniu turystycznym polskiej i słowackiej części Tatr, porównywali liczbę turystów odwiedzających oba parki narodowe i długość szlaków turystycznych. W podsumowaniu jeden z uczestników zajęć zauważył:  – Polski park narodowy jest 3,5 razy mniejszy niż słowacki, wyznaczono w nim prawie dwa razy mniej szlaków turystycznych, znajduje się na jego terenie prawie dwa razy mniej schronisk turystycznych, a odwiedza go półtora razy więcej turystów. 

  • W ramach projektu „Polscy i słowaccy uczniowie poznają Tatry – cykl imprez edukacyjnych” stworzone zostały pakiety materiałów edukacyjnych, które trafiły do ponad 60 szkół podstawowych z terenu Podtatrza. Polska i słowacka wersja materiałów dostępna jest także na stronie internetowej http://www.gis.tpn.pl/uczniowie/
  • W zorganizowanych zimą warsztatach wzięło udział ponad 50 nauczycieli z Polski i Słowacji.
  • W zajęciach edukacyjnych prowadzonych w szkołach podstawowych Zakopanego uczestniczyło prawie 900 uczniów.
  • W warsztatach przeznaczonych dla uczniów brało udział 45 osób. 

Projekt współfinansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu „Tatry” w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007–2013.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.