PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2013 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

Lawiny od podszewki – szkolenie dla laureatów konkursu „Lawinowe ABC”

Poniedziałek, 21 stycznia 2013 r.
Autor: TPN

fot. Anna Drobna15 laureatów konkursu „Lawinowe ABC” „odebrało” swoją nagrodę: udział w szkoleniu lawinowym, które zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich.


Szkolenie odbyło się 11-12 stycznia. Uczestnicy przybyli w Tatry z różnych stron Polski. Część teoretyczna zorganizowana została w sali konferencyjnej TPN w Kuźnicach, a praktyczna – na Hali Kondratowej. Przeprowadzili je przewodnicy PSPW: Marcin Kacperek - prezes Zarządu PSPW, autor książki „Kochaj śnieg, unikaj lawin”, Andrzej Sokołowski, Przemek Wójcik i Bartek Stoch – Michna.

Przypomnijmy – konkurs odbył się marcu ubiegłego roku, podczas pierwszej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Lawinowe ABC”. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników. Organizatorem był Tatrzański Park Narodowy.

Konkurs odbył się za pośrednictwem profili TPN oraz Lawinowe ABC na portalu społecznościowym facebook.Zadaniem uczestników było udzielenie każdego dnia trwania konkursu (5 dni) odpowiedzi na pytania dotyczące wiedzy na temat lawin i bezpiecznych zachowań zimą w górach. Pytania ułożył Marcin Kacperek. Spośród uczestników komisja konkursowa wyłoniła 57 zwycięzców. To osoby, które prawidłowo odpowiedziały na wszystkie pytania. Z tego grona drogą losowania wyłoniło uczestników szkolenia.

Szkolenie było jednym z kilku wydarzeń drugiej edycji akcji „Lawinowe ABC”. W planach jest kolejny konkurs, w  którym wygraną również będzie szkolenie lawinowe.

Główne założenie akcji „Lawinowe ABC” to promocja dobrych zachowań zimą w górach: nawyku zapoznawania się z aktualnym komunikatem lawinowym, umiejętności oceny zagrożenia lawinowego w terenie, posiadania sprzętu lawinowego i wiedzy, jak go używać.

Jej organizatorami są Tatrzański Park Narodowy i TOPR.

Partnerzy kampanii: Polskie Stowarzyszenie Przewodników Wysokogórskich, Urząd Miasta Zakopane, PZU, Mammut, Pieps. Patronat medialny sprawują: RMF, Gazeta Wyborcza, Wspinanie.pl, Góry, Hivermag.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk na lodówkę IXMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.