PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2014 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Góry

VII spotkanie przyjaciół Kasprowego Wierchu

Wtorek, 22 kwietnia 2014 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Plakat VII. Spotkania Przyjaciół Kasprowego Wierchu27 kwietnia, w niedzielę, odbędzie się VII. spotkanie przyjaciół Kasprowego Wierchu. Organizatorami tego wydarzenia są: Gemini Holding, Gemini Park, Nasz Kasprowy, Stowarzyszenie Czysta Polska. Partnerzy: Muzeum Tatrzańskie, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Urząd Miasta Zakopane, Tatrzański Park Narodowy, Polskie Koleje Linowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej i Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza „Witkacego”. Serdecznie zapraszamy. - Nie ma lepszej okazji na dzielenie się radością w dniu kanonizacji Jana Pawła II niż wspólna msza ekumeniczna. Nie ma lepszego miejsca na modlitwę za papieża Polaka niż jego ukochane Tatry! Spotkajmy się na Kasprowym Wierchu - zaprasza do udziału w wydarzeniu Rafał Sonik - organizator i od 8 lat dusza tego przedsięwzięcia; krakowski przedsiębiorca, twórca projektu Nasz Kasprowy i Czysta Polska; sportowiec, czołowy zawodnik rajdu Dakar, zwycięzca Pucharu Świata w kategorii quadów.


Muzeum Tatrzańskie od lat współpracuje z Rafałem Sonikiem, między innymi przy okazji spotkań seniorów Kasprowego Wierchu.

Szczegółowy program spotkania na Kasprowym Wierchu przedstawia się następująco. O godzinie 10.00 w restauracji na górnej stacji kolei na Kasprowy Wierch odbędzie się transmisja mszy kanonizacyjnej z Watykanu. Podczas tej mszy Jan XXIII i Jan Paweł II – papież Polak – zostaną ogłoszeni świętymi. O godz. 13.00  na szczycie Kasprowego W., przy polowym ołtarzu, w otoczeniu Tatr, rozpocznie się msza święta, którą odprawia o. Marcin z sanktuarium na Wiktorówkach w Tatrach oraz ks. Andrzej Augustyński - ojciec duchowy i siła sprawcza stowarzyszenia Siemacha. Potrwa do ok. 14.30. Następnie wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania (14.40-15.30), po którym organizator zaprasza na poczęstunek. Dla wszystkich uczestników wydarzenia tego dnia będzie możliwość zakupienia ulgowych biletów na kolej linową na Kasprowy Wierch. Osoby posiadające własne fotografie z papieżem Polakiem, proszone są o ich zabranie – na miejscu będzie możliwość zeskanowania ich oraz wyświetlenia. O godzinie 17.00 planowany jest OSTATNI kurs kolejką na dół do Kuźnic.

Będzie to już siódme spotkanie na Kasprowym Wierchu. Z roku na rok msze święte na szczycie gromadzą ludzi kochających Kasprowy, Tatry i narty. Wśród uczestników są miłośnicy Tatr i Kasprowego Wierchu, w tym narciarze, olimpijczycy, turyści, ratownicy górscy, przewodnicy tatrzańscy, pracownicy kolejki i obserwatorium meteo na szczycie Kasprowego Wierchu.

Gośćmi honorowymi będą, jak zwykle, Seniorzy - Ludzie Kasprowego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.