PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2018 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach

Poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.
Autor: Piotr Korczak

Dni Otwarte Centrum Lawinowego PZU na KalatówkachW w dniach 19-21.01.2018 odbyłī się Dni Otwarte Treningowego Centrum Lawinowego PZU na Kalatówkach. W programie znajdowały się treningi w centrum lawinowym na Kalatówkach z ratownikamiTOPR,wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim, prelekcje i testy sprzętów.


 

INFORMACJA O PODSTAWOWYCH ZASADACH BEZPIECZEŃSTWA ZIMĄ W GÓRACH:

 1. Wychodząc w góry należy posiadać odpowiednie przygotowanie kondycyjne, wyposażenie, znać cel wycieczki i planowaną trasę oraz prognozę pogody.

 2. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego poruszamy się wyłącznie po znakowanych szlakach turystycznych. Obowiązuje zakaz poruszania się poza szlakami.

 3. Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego na wszystkich zorganizowanych grupach szkolnych spoczywa obowiązek posiadania przewodnika tatrzańskiego.

 4. Należy posiadać telefon komórkowy z zapisanym numerem alarmowym służb ratowniczych na danym terenie. W przypadku Tatr Polskich jest to TOPR.

 5. Należy posiadać odpowiedni ubiór oraz obuwie dostosowane do zimowej turystyki górskiej.

 6. Należy dostosować sprzęt do aktualnych warunków. Należy zabrać kijki teleskopowe. Jeśli zaistnieje potrzeba, należy zabrać raczki, podkładki antypoślizgowe lub raki.

 7. Należy pozostawić wiadomość o celu i planowanej trasie oraz szacowaną godzinę powrotu osobie pozostającej na dole.

 8. Należy zapoznać się z prognozą pogody oraz dostosować do niej wycieczkę. W razie zmiany pogody na gorszą należy podjąć odpowiednią decyzję, w tym odpowiednio wcześnie zawrócić ze szlaku.

 9. Należy wziąć pod uwagę ewentualne schorzenia, na które cierpimy, lub cierpią uczestnicy wycieczki (astma, nadciśnienie, epilepsja, cukrzyca), i podjąć odpowiednie kroki.

 10. Przed wyruszeniem na szlak zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami na temat zagrożeń i warunków w Tatrzańskim Parku Narodowym, aktualnym komunikatem turystycznym Tatrzańskiego Parku Narodowego (opublikowanym na www.tpn.pl) oraz warunkami w górach opublikowanymi przez Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (www.topr.pl).

Zobacz w naszym sklepie:
 • Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek "Ogródek 4"Wisiorek, z sukna, tkaniny i cekin. Średnica zawieszki 6,5 cm. Obw. 70 cm.
  30 zł
 • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
  55 zł
 • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
  55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.