PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

Czyste Tatry 2019

Środa, 31 lipca 2019 r.
Autor: Piotr Korczak

Czyste Tatry 2019To było prawdziwe święto wszystkich miłośników gór i czystych, naturalnych krajobrazów, zwieńczone rekordowo dużą lekcją ekologii. W finale Czystych Tatr ekoMałopolska 2019, ponad 6 tysięcy ochotników zebrało w górach 586 kg śmieci, przemierzając górskimi szlakami 275 km. Wolontariusze nie tylko posprzątali trasy, ale też osiągnęli inny cel - pokazali, jak na co dzień powinniśmy troszczyć się o środowisko.


rzez dwa finałowe dni miasteczko Czystych Tatr EkoMałopolska 2019 tętniło życiem. Na Dolnej Równi Krupowej zjawiły się całe rodziny, często z małymi dziećmi. Wszystkim towarzyszyło poczucie, że uczestnicząc w tym wydarzeniu, robią coś dla wspólnego dobra.

Pierwsi ochotnicy wyruszyli na szlaki już w piątek. Każdy wyposażony w niezbędny do sprzątania sprzęt - plecak, rękawiczki i worki na śmieci.  Do tegorocznej edycji, organizowanej przy wsparciu Województwa Małopolskiego, zgłosiło się ponad 6 tysięcy uczestników z całej Polski. W tym roku ich misja była jeszcze ważniejsza - finał Czystych Tatr EkoMałopolska 2019 odbywał się w samym środku sezonu, gdy góry odwiedza najwięcej turystów. Część z nich już na trasach spontanicznie przyłączała się do sprzątania. W efekcie waga zebranych śmieci wyniosła blisko 600 kg, choć trzeba pamiętać, że po opadach deszczu sporo z nich było mokrych i przez to cięższych.

 - To jest takie pokerowe „sprawdzam”. Chcieliśmy przekonać się, jak będzie wyglądało zaśmiecanie gór podczas największego oblężenia. Stwierdzamy, że z każdą przeprowadzoną edycją na szlakach jest lepiej. Wśród naszych wolontariuszy panuje znakomita atmosfera. Są to ludzie, którzy przyjeżdżają tu co roku i oni naszą maksymę, czyli „śmiecenie to obciach” rozszerzają na cały kraj” - podsumował Rafał Sonik, organizator i ambasador Czystych Tatr ekoMałopolska 2019.

inf. prasowa

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.