PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2019 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Góry

Czyste Tatry 2019

Środa, 31 lipca 2019 r.
Autor: Piotr Korczak

Czyste Tatry 2019To było prawdziwe święto wszystkich miłośników gór i czystych, naturalnych krajobrazów, zwieńczone rekordowo dużą lekcją ekologii. W finale Czystych Tatr ekoMałopolska 2019, ponad 6 tysięcy ochotników zebrało w górach 586 kg śmieci, przemierzając górskimi szlakami 275 km. Wolontariusze nie tylko posprzątali trasy, ale też osiągnęli inny cel - pokazali, jak na co dzień powinniśmy troszczyć się o środowisko.


rzez dwa finałowe dni miasteczko Czystych Tatr EkoMałopolska 2019 tętniło życiem. Na Dolnej Równi Krupowej zjawiły się całe rodziny, często z małymi dziećmi. Wszystkim towarzyszyło poczucie, że uczestnicząc w tym wydarzeniu, robią coś dla wspólnego dobra.

Pierwsi ochotnicy wyruszyli na szlaki już w piątek. Każdy wyposażony w niezbędny do sprzątania sprzęt - plecak, rękawiczki i worki na śmieci.  Do tegorocznej edycji, organizowanej przy wsparciu Województwa Małopolskiego, zgłosiło się ponad 6 tysięcy uczestników z całej Polski. W tym roku ich misja była jeszcze ważniejsza - finał Czystych Tatr EkoMałopolska 2019 odbywał się w samym środku sezonu, gdy góry odwiedza najwięcej turystów. Część z nich już na trasach spontanicznie przyłączała się do sprzątania. W efekcie waga zebranych śmieci wyniosła blisko 600 kg, choć trzeba pamiętać, że po opadach deszczu sporo z nich było mokrych i przez to cięższych.

 - To jest takie pokerowe „sprawdzam”. Chcieliśmy przekonać się, jak będzie wyglądało zaśmiecanie gór podczas największego oblężenia. Stwierdzamy, że z każdą przeprowadzoną edycją na szlakach jest lepiej. Wśród naszych wolontariuszy panuje znakomita atmosfera. Są to ludzie, którzy przyjeżdżają tu co roku i oni naszą maksymę, czyli „śmiecenie to obciach” rozszerzają na cały kraj” - podsumował Rafał Sonik, organizator i ambasador Czystych Tatr ekoMałopolska 2019.

inf. prasowa

Zobacz w naszym sklepie:
  • Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek "Ogródek 2"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 4,8 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.