PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Lipiec 2009 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Zakopane

Kultura

"Tak się złożyło, że jestem i patrzę"

Środa, 15 lipca 2009 r.
Autor: Piotr Kyc

"Tak się złożyło, że jestem i patrzę"Kolejnym wydarzeniem artystycznym w zakopiańskiej Galerii „KANCELARII” prowadzonej przez Kancelarie Adwokackie Małgorzaty Górbiel i Andrzeja Wróbla była wystawa rysunków Moniki Stanisławskiej – Pitoń.Autorka interesujących portretów urodziła się w Łodzi, gdzie ukończyła Wydział Tkaniny i Ubioru o specjalizacji Tkanina Drukowana. Studiowała również Rysunek i Malarstwo u prof. Jerzego Kadukisa i prof. Andrzeja Sadowskiego. W ostatnich latach (2007-2009) były to pracownie Prof. Marka Czajkowskiego i Prof. Tadeusza Śliwińskiego.


Od 10 lat mieszka i tworzy w Kościelisku zajmując się projektowaniem tkanin, malarstwem i rysunkiem. Nie jest to pierwsza wystawa rysunków pani Moniki. Artystka brała udział wystawie rysunków studenckich na Politechnice Łódzkiej(1994), swoje prace prezentowała również na wystawie konkursowej „Projekt” organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi (1995), wystawie malarstwa, rysunku i grafiki (ASP Łódź 1995-1998), wystawie artystek młodego pokolenia „O – twórz się”,( Mała Galeria, Żary 2008), wystawie podyplomowej tkanin i obrazów „Flower Power”(Galeria im.K.Kobro, Łódź, 2009)

Na naszym terenie pani Monika zadebiutowała w Domu Ludowym w Kościelisku wystawą rysunków „Niezła sztuka” (2006).

Na lipcowe popołudnie Monika Stanisławska – Pitoń przygotowała cykl pastelowych portretów przedstawiających mieszkańców Kościeliska. Wystawa pod tytułem „Tak się złożyło, że jestem i patrzę”, to efekt zauroczenia artystki kulturą regionalną a przede wszystkim ludźmi. Pani Monika z dużą swobodą rysuje portrety otaczających ją osób koncentrując się na elemencie piękna jaki można dostrzec w ludzkiej twarzy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Bransoletka PurpurosaBransoletka PurpurosaBransoletka Purpurosa Obw. - 19 cm. Materiały: Jadeit, Marmur (kula), Piryt, Onyks, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.