PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2009 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Wystawa Piotra Biesa Sacrum

Środa, 9 września 2009 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

Wystawa Piotra Biesa Sacrum4 września w Miejska Galeria Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego w Zakopanem została otwarta wystawa Piotra Biesa SACRUM.


Jej autor jest absolwentem Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem oraz Wydziału Rzeźby, jak również katedry Tkaniny Artystycznej ASP w Krakowie i Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu. Uczestniczył w ponad stu wystawach w kraju i za granicą. Pisze również poezję oraz sztuki teatralne.
Traktuję całą sztukę jako jedność, choć można się wypowiadać w różnych językach sztuki - poprzez słowo, fotografię, rzeźbę, malarstwo - wyjaśniał podczas wernisażu artysta, który dał również próbkę swojej twórczości poetyckiej odczytując jeden ze swoich wierszy.
Wystawa Sacrum pokazuje problem, który nurtuje artystę. związany jest on z religia i stosunkiem człowieka do Boga. Jedno z dzieł to pusta katedra, która czaka - nie wiadomo, czy na człowieka, czy też na jego stwórcę. Artysta świadomie unika jednak skandali, które tej tematyce często towarzysza u innych twórców. Zaznacza jednak, że każdy może jego sztukę odczytać po swojemu. Wystawę w Miejska Galeria Sztuki można oglądać do 30 września 2009 r.

Piotr Bies
Absolwent Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem, Wydziału Rzeźby jak również katedry Tkaniny Artystycznej ASP w Krakowie, Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Poznaniu – filia Blaszak – Skoki. Uczestnik ponad stu wystaw w kraju i za granicą. Brał udział w plenerach rzeźbiarskich we Włoszech, Francji, Słowacji, Holandii, Nowej Zelandii i w Polsce. Poeta (tomik „Więzienne tango” wydawnictwo Ósmy obieg), autor sztuk teatralnych z których „Sztuka! Sztuka! Została wyróżniona II nagrodą Polskiego Radia pr 2 i miesięcznika Zwierciadło i zradiofonizowana – premiera wiosna 2006. Trzydzieści wystaw indywidualnych w kraju i w Europie. Wydarzenia ostatnich trzech lat 2007, 08, 09: Wystawy indywidualne „Sanktuarium” Zamek, Nowy Wiśnicz; „Opera selecta” Folwark Sztuki Stara Winiarnia, Mszana Dolna; Obiekty, Galeria EL, Elbląg; Galeria C, Ciechanów; Muzeum etnograficzne, Limanowa; „Idol” Galeria Pryzmat, Kraków; „Socha a Objekt” Dom Polski, Bardejów, Słowacja; „Autoportret” BWA Sandomierz. Plenery rzeźbiarskie: – kamień, Crid’Art, Amneville Francja; drewno, Balbido Włochy; kamień, Tokoroa Nowa Zelandia; drewno, Sauze D’Oulx Włochy; sztuka ziemi, Schoonoord Holandia; Festiwal sztuki – materiał, medium, metafora - Ciechanów; Projekt „Przebudzenie- Reaktywacja” - Świecie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce VGrafika Folk w ramce VGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.