PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2009 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Wystawa fotografii Piotra Fudakowskiego - "Szczyty i scenariusze"

Sobota, 12 września 2009 r.
Autor: Piotr Kyc

Wystawa fotografii Piotra Fudakowskiego - "Szczyty i scenariusze"W piątek, w zakopiańskim hotelu Stamary Piotr Fudakowski – zaprezentował swoje fotografie. Autor – jak sam przyznaje – jest fotografem amatorem. Jego prace mówią co innego. To świetne, profesjonalne fotografie pod każdym względem. Cechuje je przemyślana kompozycja kadru, technika wykonania, duże wyczucie światła, a przede wszystkim umiejętność odkrywania i utrwalania niezwykłych obrazów, które pozostaną w pamięci gości piątkowego wernisażu. Wystawa zachęca do szukania i odkrywania piękna wokół nas.


Wystawa fotografii „Szczyty i scenariusze”, to opowieść wrażliwego człowieka, zafascynowanego urokiem Tatr, o cudownych i ulotnych chwilach, jakich możemy doświadczyć wędrując po górskich ścieżkach, wspinając się na szczyty i… rozmyślając.

Sam autor, od kilkunastu lat spędzający co roku wiele miesięcy w Kościelisku, gdzie postawił drewniany, stylowy dom tak pisze o swojej tatrzańskiej przygodzie:„Góry to dla mnie przede wszystkim Tatry. Spędziłem wiele zim w Alpach, byłem również w Himalajach, a to, co tam przeżyłem za każdym razem zmieniało moje życie. Zawsze jednak wracałem do Tatr. Tatry to miejsce gdzie wędruję i rozmawiam, chodzę na ski tourach i rozmyślam, jeżdżę rowerem i planuję, odpoczywam i odzyskuję siły. Góry są dla mnie przestrzenia inspiracji i myśli. Tutaj rodzą się najlepsze pomysły i podejmuję najważniejsze decyzje. To moje miejsce na Ziemi.”

Piotr Fudakowski urodził się w Londynie w 1954r. Ukończył ekonomię na uniwersytecie w Cambridge. Uzyskał również dyplom M.B.A. w Europejskim Instytucie Administracji w Fontainebleau, we Francji. Pracę zawodową rozpoczął w bankowości, ale prawdziwą jego pasję zawsze stanowił film i produkcja filmowa - jest m.in. producentem filmu „Tsotsi” z roku 2005 nagrodzonego Oskarem.
Obecnie zajmuje się w Londynie produkcją filmów fabularnych, filmów typu IMAX i filmów dokumentalnych.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.