PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Wrzesień 2009 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Atmowska Jesień Muzyczna

Poniedziałek, 28 września 2009 r.
Autor: m_p

Atmowska Jesień MuzycznaW „Atmie” rozpoczyna się jesień muzyczna.


2 października o 18.00 wystąpią uczniowie i pedagodzy Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M.Karłowicza z Katowic (utwory Karłowicza, Coopera i Szostakowicza), 3 X, w 127-mą rocznicą śmierci Szymanowskiego o 17-tej w ramach organizowanych przez Towarzystwo Muzyczne im. K. Szymanowskiego „Jesiennych Spotkań Muzycznych” z recitalem skrzypcowym wystąpi Adam Musialski (przy fortepianie Beata Musialska, w programie Bonfa, Karłowicz, Piazolla i Szymanowski). Kolejne spotkania muzyczne odbędą się 4 października (recital fortepianowy Barbary Karaśkiewicz, utwory Haydna, Lutosławskiego, Statkowskiego i Szymanowskiego) oraz 17 października, kiedy to muzykę francuską będzie prezentował pianista Jean-Baptiste Mathulin.
Warto w tych dniach skorzystać z okazji i zwiedzić czynną w „Atmie” (i w ogrodzie przed „Atmą”!) bardzo ciekawą wystawę fotograficzną Szymanowskiego nuta, na której znana fotograficzka Renata Piżanowska prezentuje kilkadziesiąt fotogramów, wykonanych w ostatnich latach podczas koncertów w „Atmie”. Zdjęcia pokazują ekspresję muzyki i stanowią prawdziwą suitę gestów, póz, uśmiechów i min, skrytych wśród światłocieni, czerni z bielą pastelowych kolorów. Nie mają charakteru portretowego, ale można wśród nich zobaczyć m.in. pianistów Piotra Anderszewskiego, Marka Ciesielskiego i Stanisława Deję, śpiewaczkę Annę Pehlken czy skrzypka Kubę Jakowicza. Wystawa fotografii Renaty Piżanowskiej będzie czynna do końca października 2009.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletk​a "Porzeczki"Bransoletka, z koralików z korala fasetowanego, rurek - koral i pastylek - szkło. Plus masa perłowa - zawieszka. Obw 20,5 cm
    70 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.