PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Piotr Kraśko "Rok reportera"

Wtorek, 6 października 2009 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem w karczmie Przy Młynie odbyła się promocja książki znanego dziennikarza telewizyjnego Piotra Kraśko zatytułowana „Rok reportera”. Spotkanie z autorem zorganizował wydawca książki - Księgarnia św. Jacka z Katowic, a poprowadziła je Ewa Czamańska.


Książka jest zbiorem reportaży z podróży na Bliski Wschód, do Afryki i Ameryki z lat 1996–2005. Ich bohaterami są mieszkańcy tych rejonów, których dotknęły nieszczęścia i kataklizmy - walki, konflikty religijne i plemienne, zamachy terrorystyczne oraz tsunami i straszliwe huragany.
Sam autor tak pisze o książce: Wydarzenia, o których opowiada ta książka nie rozegrały się w ciągu jednego roku. Kiedy o nich myślę wydaje mi się jednak, że to było jedno długie upalne lato. Wojny w Rwandzie, Kongo, Libanie, rozruchy w Gazie, Ramallah, Tajlandia po tsunami, Nowy Orlean po Katrinie, Irak. To zawsze było upalne lato. (...) Pierwszą i ostatnią opisaną w tej książce historię dzieli 12 lat, ale mam wrażenie, że to tylko kilka miesięcy, niecały rok. Rok reportera, który ma tylko jedną porę roku.


Piotr Kraśko (ur. 1971) - prowadzący, reporter i współwydawca Wiadomości TVP, korespondent w Brukseli, Watykanie i Waszyngtonie. współprowadzący Wieczory Wyborcze w 2000 i 2007 roku, relacjonował, pielgrzymki Jana Pawła II, tragedie tsunami w Tajlandii, uderzenie huraganu Katrina w Nowym Orleanie, Pomarańczową Rewolucję w Kijowie, wybory na terenach autonomii palestyńskiej, kampanie wyborcze w USA, trzęsienie ziemi w Peru i wojnę w Libanie; przeprowadził wywiady z m.in. kard. Josephem Ratzingerem, Billem Gatesem, Madeleine Albright, Zbigniewem Brzezińskim, Henry Kissingerem, Jacquesem Chirakiem, Gerhardem Schroederem. Współautor książki „Dyskretny urok wystąpień publicznych” oraz autor „Kiedy świat się zatrzymał. 63 dni w Watykanie”, maratończyk i instruktor jazdy konnej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.