PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Piotr Kraśko "Rok reportera"

Wtorek, 6 października 2009 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Zakopanem w karczmie Przy Młynie odbyła się promocja książki znanego dziennikarza telewizyjnego Piotra Kraśko zatytułowana „Rok reportera”. Spotkanie z autorem zorganizował wydawca książki - Księgarnia św. Jacka z Katowic, a poprowadziła je Ewa Czamańska.


Książka jest zbiorem reportaży z podróży na Bliski Wschód, do Afryki i Ameryki z lat 1996–2005. Ich bohaterami są mieszkańcy tych rejonów, których dotknęły nieszczęścia i kataklizmy - walki, konflikty religijne i plemienne, zamachy terrorystyczne oraz tsunami i straszliwe huragany.
Sam autor tak pisze o książce: Wydarzenia, o których opowiada ta książka nie rozegrały się w ciągu jednego roku. Kiedy o nich myślę wydaje mi się jednak, że to było jedno długie upalne lato. Wojny w Rwandzie, Kongo, Libanie, rozruchy w Gazie, Ramallah, Tajlandia po tsunami, Nowy Orlean po Katrinie, Irak. To zawsze było upalne lato. (...) Pierwszą i ostatnią opisaną w tej książce historię dzieli 12 lat, ale mam wrażenie, że to tylko kilka miesięcy, niecały rok. Rok reportera, który ma tylko jedną porę roku.


Piotr Kraśko (ur. 1971) - prowadzący, reporter i współwydawca Wiadomości TVP, korespondent w Brukseli, Watykanie i Waszyngtonie. współprowadzący Wieczory Wyborcze w 2000 i 2007 roku, relacjonował, pielgrzymki Jana Pawła II, tragedie tsunami w Tajlandii, uderzenie huraganu Katrina w Nowym Orleanie, Pomarańczową Rewolucję w Kijowie, wybory na terenach autonomii palestyńskiej, kampanie wyborcze w USA, trzęsienie ziemi w Peru i wojnę w Libanie; przeprowadził wywiady z m.in. kard. Josephem Ratzingerem, Billem Gatesem, Madeleine Albright, Zbigniewem Brzezińskim, Henry Kissingerem, Jacquesem Chirakiem, Gerhardem Schroederem. Współautor książki „Dyskretny urok wystąpień publicznych” oraz autor „Kiedy świat się zatrzymał. 63 dni w Watykanie”, maratończyk i instruktor jazdy konnej.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.