PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

„Szepty” Beaty Zalot w harendziańskim muzeum

Wtorek, 6 października 2009 r.
Autor: Piotr Kyc

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Muzeum Jana Kasprowicza w Zakopanem miał miejsce kolejny 143 Wieczór na Harendzie. Gościem Stowarzyszenia Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza była Beata Zalot, dziennikarka, Redaktor Naczelny Tygodnika Podhalańskiego.


Niedzielny wieczór był jednak poświęcony innej pasji Pani Beaty jaką jest poezja.
Autorka czytała wiersze ze swojego najnowszego tomiku zatytułowanego „Szepty”. Świetną oprawę muzyczną stanowiły utwory wykonywana przez duet skrzypcowy "Duo Sonore" w składzie Ilona Nieciąg i Krzysztof Leksycki.
Szepty, to bardzo cichy sposób rozmowy między ludźmi, często o sprawach osobistych, intymnych, być może najważniejszych dla mówiącego. Takie też są wiersze Beaty Zalot, opisujące prostymi słowami emocje, które towarzyszą naszym życiowym wyborom i różne stany ducha – od smutku i bólu egzystencji do radości spełnienia i istnienia.
Jesień, to bardzo poetycka pora roku, sprzyjająca refleksji, pobudzająca do „szeptania” o najważniejszych sprawach. W czasach, kiedy rzeczywistość opisuje się krzykiem, bełkotem a dni mijają według błyskawicznego scenariusza trzeba odpocząć, zdać się na wrażliwość i intuicję poety. Dobrze jest posłuchać cudzych myśli i obudzić w sobie uśpione pokłady wrażliwości. Dlatego czytajmy poezję. Słuchajmy poetów.
Szepty, to wieści opowiadane w sekrecie. Kto w niedzielny wieczór był gościem Harendy, ten poznał parę sekretów poetki. A kto jest ich ciekawy i chce przy okazji poczytać dobrą poezję temu polecamy lekturę tomiku „Szepty” autorstwa Beaty Zalot. Zapraszamy na Harendę.
Wieczory na Harendzie są dofinansowane przez Gminę Miasto Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.