PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wystawa Zielonym okiem - przyroda Tatr

Środa, 28 października 2009 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaW Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym TPN odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom konkursu fotograficznego "Zielonym okiem" zorganizowanego dla pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego z okazji jubileuszu 55-lecia jego utworzenia. Najpiękniejsze zdjęcia przedstawiające tatrzańską przyrodę zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.


Na jubileuszowej uroczystości spotkali się byli i obecni pracownicy parku. Wernisażowi towarzyszyła także promocja książki pierwszego dyrektora TPN Marcelego Marchlewskiego "Pracowałem w tatrzańskich lasach". O wspomnieniowej publikacji, podejmującej nie tylko zagadnienia przyrodnicze, ale obrazującej także początki i rozwój Tatrzańskiego Parku Narodowego, opowiadał syn autora - Andrzej Marchlewski.
Konkurs "Zielonym okiem" przyniósł nadzwyczaj bogaty plon. Na konkurs wpłynęło 166 prac. Jury oceniające je pod względem artystycznym na wystawę zakwalifikowało 99 fotografii. Laureatem pierwszej nagrody został Jarosław Wenta za cykl czterech zdjęć, drugiej Łukasz Pęksa, a dwie równorzędne trzecie nagrody otrzymali Łukasz Janczy i Stanisław Wierzbanowski. Ponadto w konkursie wyróżnieni zostali: Jerzy Zembrzuski, Stanisław Wierzbanowski, Józef Bobak, Małgorzata Kot, Michał Słowiński, Bogusława Chlipała i Zbigniew Mierczak.
We wszystkich pracach uderza doskonałe wyczucie tematu poparte fachową wiedzą o zjawiskach zachodzących w przyrodzie, jak również wspaniałe wyczucie artystyczne. Uchwycone zostały unikalne wartości i zdarzenia. Pracownicy TPN mogli bowiem ukazać na swoich zdjęciach to, czego nie zauważy i nie pokaże przypadkowy amator - mówił podczas wernisażu wicedyrektor TPN Stanisław Czubernat.
Wystawę w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym TPN przy ul. Chałubińskiego 42a w Zakopanem można zwiedzać do końca 2009 r.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona"Bransoletka "Czerwona" Obwód 21 cm. Materiały: Szkło i srebro. Zapięcie szufladkowe. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    55 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.