PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

I Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych zostaje przełożony na inny termin

Poniedziałek, 12 kwietnia 2010 r.
Autor: AKS

fot. Jan CieplińskiZ uwagi na tragedię, jaka wydarzyła się w Smoleńsku, I Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych zostaje przełożony na inny termin. Impreza odbędzie się 3 maja (poniedziałek) 2010 roku na scenie plenerowej na Placu pod Gubałówką.


Przegląd rozpocznie się o godzinie 9.00, a rozdanie nagród przewidziano na godzinę 17.45. W przeglądzie weźmie udział 14 dziecięcych zespołów góralskich z całego Podhala.

Przegląd, będący częścią Majówki Tatrzańskiej, ma charakter konkursowy a najlepsze zespoły będą zakwalifikowane do udziału w Karpackim Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.

Podczas I TATRZAŃSKIEGO PRZEGLĄDU DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW REGIONALNYCH organizowanego przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu JUTRZENKA i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, dziecięce góralskie zespoły będą rywalizowały o ZŁOTE, SREBRNE i BRĄZOWE KIERPCE.

Regionalne imprezy ciszą się u nas sporym zainteresowaniem zarówno ze strony widzów a tym bardziej ze strony naszych licznych zespołów góralskich. Takich imprez kierowanych do dziecięcych zespołach regionalnych jest niestety na naszym terenie zbyt mało, szczególnie jeżeli chodzi o samo miasto Zakopane. Dziecięcych góralskich zespołów na Podhalu jest bardzo wiele, w związku z tym należy dać im możliwość pokazania swoich umiejętności – powiedział kierownik Dziecięcego Góralskiego Zespołu ZORNICA, działającego przy TCKiS JUTRZENKA.

Tatrzański Przegląd Dziecięcych Zespołów Regionalnych ma motywować liczne dziecięce zespoły góralskie do tworzenia programów, nie tylko stricte tanecznych, ale i bardziej ambitnych, pokazujących naszą tradycję. Tym samym dzieci będą miały okazję do poznania obrzędów i zwyczajów swoich przodków, które giną na naszych oczach lub całkowicie zniknęły z krajobrazu Podhala oraz prezentowania ich na scenie.

Głównymi trofeami Przeglądu będą statuetki: złote, srebrne i brązowe kierpce. Nagrodami rzeczowymi przewidzianymi w regulaminie konkursu będą: kapelusze góralskie, piórka, materiały tybetowe na spódnice, korale, kierpce, spinki góralskie i ciupagi.

Zobacz w naszym sklepie:
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł
  • Aniołek mały IIAniołek mały IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.