PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Kwiecień 2010 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Zakopane

Kultura

Koncert "Muzyczne spotkanie ze Zmartwychwstałym"

Poniedziałek, 26 kwietnia 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-Semberecka„Muzyczne spotkanie ze Zmartwychwstałym” to koncert, który w minioną niedzielę przypomniał, że wciąż trwa okres wielkanocny. Jego przewodnim motywem było bowiem najważniejsze wydarzenie w dziejach chrześcijaństwa – tryumf Syna Bożego nad śmiercią. W zakopiańskim kościele Świętego Krzyża wystąpiły dwie wspaniałe wokalistki - Hania Malacina i Izabela Mytnik.


Towarzyszył im zespół, w którego skład wchodzą Bogusław Wróbel (pianista, kompozytor), Sebastian Kret (gitarzysta), Jakub Ferenc (perkusista), Hubert Fajowski (klarnecista, saksofonista), Paweł Gmernicki (gitara basowa, wokalista, kompozytor), Leszek Nowotarski (saksofonista, flecista).
W programie znalazły się pieśni wielkanocne zaaranżowane przez Karola Pykę, Bogusława Wróbla i Jakuba Ferenca, a także wiersze o Jezusie Zmartwychwstałym w wykonaniu Zofii Stanuch Kubiniec.
Organizatorami wspierającymi koncertu byli: Kościół Parafialny Św. Krzyża w Zakopanem, Urząd Gminy Poronin oraz Gminny Ośrodek Kultury w Poroninie.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.