PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Inauguracja ORANGE KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE 2010

Poniedziałek, 5 lipca 2010 r.
Autor: Katarzyna Barejko

Inauguracja ORANGE KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE 20101 lipca o godzinie 21:30, odbyła się uroczysta inauguracja ORANGE KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE 2010 - równolegle w obu miastach! Tego dnia, odbyły się 2 uroczyste gale - w Sopocie gospodarzem wieczoru był Olivier Janiak, w Zakopanem Tomasz Raczek. W Sopocie Galę otworzyli Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski oraz Arkadiusz Marszałek, Dyrektor Departamentu Marki, Mediów i Komunikacji Grupy TP i Paweł Adamski, Prezes Zarządu Outdoor Cinema w towarzystwie Katarzyny Figury i Piotra Siwkiewicza - rodziców chrzestnych specjalnego, wakacyjnego Pociągu PKP Intercity TLK „Orange Kino Letnie”, który przez całe wakacje kursuje między Sopotem i Zakopanem z Wagonami Filmowymi. W Zakopanem otwarcia dokonał burmistrz miasta Zakopane Janusz Majcher w towarzystwie gwiazdy telewizji TVN Tomasza Zubilewicza.


Obydwie gale - na sopockim molo i na placu Niepodległości przy zakopiańskich Krupówkach - zgromadziły nie tylko zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. Julia Kamińska, Dorota Gardias-Skóra, Omenaa Mensah, Marek Kaliszuk, Maria Konarowska czy bohema trójmiejskiej sceny artystycznej, ale również tych, którzy przyszli tu na wieczorny spacer. Wszyscy uczestniczyli w wielkim filmowym, lecz także muzycznym wydarzeniu, związanym z twórczością Michaela Jacksona. Na inaugurację ORANGE KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE 2010 pokazany został 'Moonwalker' – muzyczny film przygodowy według scenariusza i z udziałem Michaela Jacksona przeplatany jego najlepszymi teledyskami i fragmentami koncertów. Wybór tego filmu miał szczególny kontekst, kilka dni temu minęła pierwsza rocznica śmierci Króla Popu…

ORANGE KINO LETNIE SOPOT-ZAKOPANE 2010 to największe filmowe wydarzenie tego lata. Od pierwszego dnia lipca do końca sierpnia w dwóch popularnych polskich kurortach - Sopocie i Zakopanem oraz w specjalnym, wakacyjnym Pociągu TLK „Orange Kino Letnie” w Wagonach Filmowych, będzie można obejrzeć hity filmowe ostatnich lat oraz klasykę światowego kina. ORANGE KINO LETNIE startuje codziennie po zachodzie słońca na sopockim molo i przy zakopiańskim deptaku. Dwa wakacyjne miasta, położone na przeciwległych krańcach Polski, połączy wieczorne spotkanie z dobrym kinem. Na widzów czekają nietypowe sale kinowe, gdzie można oglądać filmy leżąc wygodnie na plażowych leżakach lub zasiadając na góralskich ławach może uczestniczyć ponad 1000 osób. Wszystkie seanse rozpoczynają się o tej samej godzinie tuż po zachodzie słońca. Na wszystkie projekcje - wstęp wolny! (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na molo)
Tegoroczny repertuar ORANGE KINO LETNIE 2010 jest wyjątkowo bogaty i różnorodny. Podzielony został na dni tematyczne: „poniedziałki z rodziną”, „wtorki z klasyką kina”, „Środy z Orange i mega hitem”, „roztańczone czwartki”, „kino akcji w piątki”, „soboty z komedią” oraz „zakochane niedziele”. Dzięki temu każdy, niezależnie od upodobań znajdzie coś dla siebie. Na ogromnych, pneumatycznych ekranach (Airscreen ®) widzowie zobaczą kinowe hity, jak „Sherlock Holmes”, „Seks w wielkim mieście, „Kac Vegas” czy polski „Trick, jak również klasykę światowego kina – „Casablanca”, „Hair”, „Pół żartem, pół serio”, „Deszczową piosenkę” czy „Pulp Fiction”.
Jednak to nie wszystko. Dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu przygotowano Weekendy Sportów Ekstremalnych z Orange. W dniach 17-18 lipca, 31 lipca – 1 sierpnia oraz 14-15 sierpnia publiczność będzie miała znakomitą okazję nie tylko do podziwiania niezwykle efektownych dyscyplin sportowych - skimboardingu i kitesurfingu w Sopocie oraz skateboardingu i rollerskates w Zakopanem - odbędą się także specjalne pokazy w wykonaniu profesjonalnych Riderów, oraz zawody sportowe dla amatorów. Każdy będzie mógł uczestniczyć w kursach nauki tych coraz bardziej popularnych dyscyplin prowadzonych pod okiem fachowców. Wśród uczestników Weekendów Sportów Ekstremalnych, znaleźli się najlepsi polscy zawodnicy w swoich profesjach, m.in. Patryk Stickorama Wrzosek, Maciej Skiba, Grzegorz Wlazłowski, Radek Rybnik i Marcin Maja Majewski.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.