PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Wystawa malarstwa na szkle Grażyny Marusarz

Poniedziałek, 5 lipca 2010 r.
Autor: Wojciech Szatkowski

Wystawa malarstwa na szkle Grażyny Marusarz2 lipca 2010 r. w restauracji „U Wnuka” przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem odbył się wernisaż malarstwa na szkle znanej w Zakopanem i w kraju artystki, Grażyny Marusarz. Jest to pierwsza prezentacja prac zakopiańskiej artystki w Zakopanem. Są to już 43 posiady w restauracji „U Wnuka”. Serwis Podhalański Watra objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.


Na wernisażu zgromadziły się, jak zwykle „U Wnuka”, tłumy, gdyż miejsce to stało się jednym z ważniejszych ośrodków kultury i spotkań w naszym mieście. Nic dziwnego, gdyż gościnność p. Małgorzaty Wonuczki-Wnuk i klimat tego miejsca, jakże mocno związanego z kulturą góralską i dziejami Zakopanego, przyciąga jak przysłowiowy magnes. Tak było i tym razem. Technika malowania na szkle jest znana na Podhalu od dawna, ale Grażyna Marusarz, zakopiańska artystka, maluje na grubym szkle, co jest bardzo rzadko stosowane. Jej prace mają urzekający charakter. O artystce i jej sposobie malowania na szkle mówiła Anna Zadziorko. Dla atmosfery i klimatu przygrywała muzyka Jana Karpiela-Bułecki, która ze swojego zadania, jak zwykle, wywiązała się celująco. Wernisaż się odbył, ale wystawę serdecznie polecamy wszystkim tym, którzy przyjechali teraz do Zakopanego. Na pewno warto bowiem zagłębić się w świecie miniaturek malowanych na szkle przez Grażynę Marusarz. To świat, który niejednego już oczarował.

Spotkanie było wspierane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł
  • Sakiewka VSakiewka VSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 13 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.