PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Letni czas - dobra muzyka

Piątek, 30 lipca 2010 r.
Autor: Adam Kitkowski

Letni czas - dobra muzykaW ostatni poniedziałek, 26 lipca, w kościele św. Krzyża w Zakopanem odbył się koncert muzyki poważnej i filmowej w ramach cyklu "LETNIE KONCERTY W ZAKOPANEM" - edycja XI. W tym roku wydarzenia artystyczne poświęcone są Kazimierzowi Przerwie-Tetmajerowi w 70. rocznicę śmierci artysty. Tego wieczoru licznie przybyła publiczność miała okazję podziwiać kunszt muzyczny Symfonicznej Orkiestry Dętej z Nottingham - Wielka Brytania.


Zespół pod batutą szkockiego dyrygenta, Keirona Andersona zaprezentował szeroki wachlarz repertuarowy, od E. Elgara, P.Graingera, przez utwory J. Straussa i D. Szostakowicza, aż do znanej muzyki filmowej, np. A. Williamsa, czy E. Morricone. Koncertmistrzem była klarnecistka - Gill Henshaw. Orkiestra koncertuje z wielkim powodzeniem ponad 22 lata, na wyspach i na kontynencie i zyskała opinię czołowej orkiestry Wielkiej Brytanii. Członkowie Nottingham Symphonic Wind Orchestra to w większości nauczyciele muzyki w Nottingham.

Był to jeden z lepszych koncertów jakie gościły w tej pięknej świątyni.
Orkiestra bisowała aż trzy razy! Lekki repertuar pozwolił słuchaczom, a sporo było młodzieży, na oddech po turystycznych trudach dnia. Wielu słuchaczy to stali bywalcy tych koncertów, zarówno zakopiańczycy, jak i goście, którzy tak planują urlop, by móc skorzystać z muzycznych wydarzeń (w tym samym czasie trwa FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ i DNI MUZYKI K. SZYMANOWSKIEGO).
Orkiestra wystąpiła także 28 lipca w Sanktuarium M.B. Fatimskiej na Krzeptówkach, a w następnych dniach w Krakowie i Oświęcimiu.

Organizatorami tego cyklu koncertów są: Stowarzyszenie Tatrzański Klub
Niezależnych i Biuro Turystyczne "Pod Słońcem", a partnerami - Urząd
Miasta Zakopanego i TARPiK.
Patronat medialny sprawują: Podhalański Serwis Informacyjny WATRA i Dziennik Polski.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.