PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Pieśń o życiu i śmierci Chopina

Piątek, 12 listopada 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaPrzypadająca w tym roku 200 rocznica urodzin Chopina jest okazją do przybliżenia jego życia i twórczości. Tego zadania podjęło się także Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej GAUDIUM, które 6 listopada zaprosiło publiczność do Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem na spektakl „Pieśń o życiu i śmierci Chopina” oraz promocję książki „Chopin. Fenomen i paradoks” autorstwa Mieczysława Tomaszewskiego.


W spektaklu „Pieśń o życiu i śmierci Chopina” wyreżyserowanym na podstawie poematu dramatycznego Romana Brandstaettera przez Annę Osławską wystąpili młodzi aktorzy, licealiści i studenci, nawiązujący do Teatru Rapsodycznego Mieczysława Kotlarczyka.

Spektakl jest poetycką opowieścią o życiu kompozytora przeplataną jego muzyką oraz fragmentami listów.

Za fortepianem zasiadł Piotr Zagórski. Na scenie zaprezentowali się: Karolina Krupińska, Helen Dadswell, Gabriela Rabjasz, Maciej Grątkowski, Łukasz Dudek, Tomasz Idziak, Mateusz Górski, Michał Baron i Bartłomiej Topolski.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.