PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

Kultura

Konkurs Fotograficzny „Tatrzańska Jesień 2010” rozstrzygnięty

Wtorek, 23 listopada 2010 r.
Autor: Anna Karpiel-Semberecka

fot. Anna Karpiel-SembereckaJesień to chyba najpiękniejsza, a na pewno najbardziej kolorowa pora roku w Tatrach. Nic więc dziwnego, że tak chętnie uwieczniana jest na fotografiach i że został jej poświęcony konkurs fotograficzny organizowany cyklicznie przez Tatrzańską Agencje Rozwoju, Promocji i Kultury. W tym roku jury oceniało prace 48 autorów. Najlepsze prace można oglądać na wystawie w DW „Jasny Pałac” jeszcze do 20 grudnia.


Podczas uroczystego otwarcia wystawy fotograficznej uhonorowano laureatów Konkursu Fotograficznego „Tatrzańska Jesień 2010”. Nagrody wręczali dyrektor TARPiK Krzysztof Król Łęgowski, zastępca dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego Stanisław Czubernat  oraz Stanisław Momot, przewodniczący Jury Konkursu.

Jury, w którego skład weszli Marek Król Józaga, Maciej Krupa, Stanisław Momot, Paweł Murzyn i Michał Szostak, wyraziło zadowolenie z wysokiego poziomu fotografii i dużej popularności konkursu, o czym świadczy ilość prac nadesłanych przez uczestników z całej Polski.

Podczas spotkania odbyła się także prezentacja sprzętu fotograficznego zorganizowana przez sponsora nagród w konkursie Sklep Fotozakupy.pl z Tarnowskich Gór. Ponadto albumy i ciekawe pozycje wydawnicze ufundował Tatrzański Park Narodowy oraz Piotr Szylkiewicz Drukarnia Techni Kolor z Krakowa.

WYNIKI

W kategorii szkoły gimnazjalne:

I nagroda: Katarzyna Głowacka

 II nagroda: Katarzyna Staszel

III nagroda: nie przyznano

W kategorii szkoły średnie:

 I nagroda: Monika Zięba

II nagroda: Aneta Kukuczka

III nagroda: nie przyznano

W kategorii osób dorosłych:

I nagroda: Paweł Pępek

II nagroda: Bogusław Pawłowski

III nagroda: Marcin Wielicki

Wyróżnienie:  Piotr Grochala

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik "Karmelki"Naszyjnik dla dziewczynek ze nieregularnego kwarcu różowego oraz koralików vintage - Lampwork / szklane ozdobne. Obwód 46 cm. 
    50 zł
  • Falkon szklany IIFalkon szklany IIFalkon szklany w postaci cylindra z lekko wklęsłymi ścianami, z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 35 cm, średnica 14 cm.
    130 zł
  • Magnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk na lodówkę XIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.